Trwa ładowanie...

Loteria szczepionkowa. To pierwsze takie losowanie: Środa 4.08.2021 r.

Loteria szczepionkowa to pomysł rządu, który miał na celu zachęcić Polaków do szczepień przeciwko COVID-19. W środę odbędzie się pierwsze miesięczne losowanie. W nim do wygrania samochody oraz duże sumy pieniędzy.

Share
Loteria szczepionkowa: losowanie miesięczne (zdjęcie ilustracyjne)
Loteria szczepionkowa: losowanie miesięczne (zdjęcie ilustracyjne) Źródło: PAP
d4dwu7j

W miesięcznym losowaniu loterii szczepionkowej można wygrać dwa samochody marki Toyota Corolla oraz dwa razy po 100 tys. zł. Takie losowanie odbędzie się jeszcze 8 września oraz 6 października.

Oprócz tego cały czas przeprowadzane są przez Totalizator Sportowy losowania tygodniowe. Co środę można wygrać pięć razy po 50 tys. zł i 60 hulajnóg elektrycznych. Przydzielane są również nagrody natychmiastowe.

Do tej pory w loterii szczepionkowej zarejestrowało się ponad 3,3 mln osób. 6,6 tys. z nich wygrało już nagrody natychmiastowe.

d4dwu7j

Zobacz też: Co z obowiązkiem szczepień? Ministerstwo Zdrowia odpowiada

Loteria szczepionkowa. W środę miesięczne losowanie

Zwycięzcy najpierw zostają informowani o wygranej przez SMS wysłany przez TS. Następnie na numer telefonu, który podawany jest przy rejestracji, do zwycięzców przychodzi SMS z PKO Banku Polskiego. Wiadomość zawiera kod awizo, kwotę wpłaty i termin ważności kodu. Dzięki temu wygraną można zrealizować bezpośrednio w bankomatach, które należą do banku.

Nie jest to jednak jedyna opcja. Nagrodę można wypłacić również w oddziale lub agencji PKO Banku Polskiego.

d4dwu7j

W przypadku nagród o wyższej wartości - mowa o losowaniach dwutygodniowych, miesięcznych oraz tym finałowym, Totalizator Sportowy w ciągu dwóch dni (od dnia następnego po losowaniu) przekazuje telefoniczne informacje zwycięzcy oraz również za pomocą wiadomości SMS.

Loteria szczepionkowa: nagrody natychmiastowe

W ramach loterii szczepionkowej można wygrać nagrody natychmiastowe. Każdy co pięćsetny grający, który bierze udział w losowaniu, może wygrać 200 zł (jest to łącznie 39 000 nagród po 200 zł). Z kolei każda co dwutysięczna osoba może zyskać 500 zł (jest to łącznie 13 000 nagród po 500 zł).

Totalizator sportowy przypomina, że pula nagród natychmiastowych jest ograniczona i wynosi 52 000 sztuk. Jeśli chodzi o losowania miesięczne, można wygrać 2 x po 100 000 zł (łączna pula do 600 000 zł) oraz dwa samochody toyota corolla (łącznie sześć sztuk).

Loteria szczepionkowa: losowanie finałowe

W losowaniu finałowym, które odbędzie się 6 października, do wygrania będą dwie nagrody po 1 000 000 zł oraz dwa samochody toyota C-HR.

d4dwu7j

Wszystkie nagrody przewidziane w Loterii Narodowego Programu Szczepień są zwolnione od podatku dochodowego - także główne wygrane.

W loterii szczepionkowej udział mogą wziąć osoby, które ukończył 18 lat, dokonały kompletnej procedury w szczepieniu przeciwko COVID-19 i zarejestrowały się w loterii do 30 września 2021 roku.

Loteria szczepionkowa: rejestracja

Zarejestrować się w Loterii Narodowego Programu Sczepień można przez Internetowe Konto Pacjenta na stronie pacjent.gov.pl.

Nie jest to jedyna opcja. Zrobić to można, dzwoniąc na Infolinię Narodowego Programu Szczepień pod numer 989.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4dwu7j

Podziel się opinią

Share
d4dwu7j
d4dwu7j
Więcej tematów