WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
areszt
31-07-2006 (15:15)

Lider Nowej Lewicy Piotr Ikonowicz trafił do aresztu

Lider Nowej Lewicy, były szef PPS Piotr
Ikonowicz trafił do aresztu. Zatrzymano go w
niedzielę na podstawie listu gończego wystawionego przez stołeczny
sąd za to, że nie stawiał się na procesie, w którym jest oskarżony
o naruszenie nietykalności policjantów w 2000 r.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Ikonowicz będzie przebywał w areszcie do następnej rozprawy, której terminu jeszcze nie wyznaczono; prawdopodobnie nastąpi to we wrześniu. Ikonowiczowi grozi w tym procesie do 3 lat więzienia.

Jak poinformował oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wołominie Piotr Kaczorek, polityk został przewieziony do aresztu Warszawa-Białołęka w konwoju policyjnym.

Ikonowicza zatrzymano niedaleko podwarszawskiego Radzymina za przekroczenie prędkości; nie miał też prawa jazdy. Ukarano go 700 zł mandatem i 7 punktami karnymi. Po przewiezieniu na komendę policja ustaliła, że prawo jazdy polityka cofnięto, a on sam jest poszukiwany listem gończym w związku z "naruszeniem nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego".

WP

Taki zarzut postawiła mu Prokuratura Rejonowa Warszawa- Śródmieście po tym, jak uderzył dwóch policjantów, wstrzymując eksmisję w jednym z warszawskich domów. List gończy - wraz z postanowieniem o areszcie - wydał w maju tego roku Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia, bo polityk kilka razy nie stawiał się na kolejne rozprawy.

W październiku 2000 r. Ikonowicz blokował eksmisję w Warszawie. Doszło do incydentu: dwaj policjanci zeznali, że zostali przez niego uderzeni, czemu Ikonowicz zaprzeczał. Mówił, że to on i towarzyszące mu osoby zostały pobite przez policję. Zostałem pobity przez policję w czasie blokowania eksmisji matki z dwojgiem dzieci. Wszystkich nas bardzo brutalnie potraktowano, wykręcano ręce, bito, grożono - relacjonował wtedy poseł. Policja zaprzeczała, jakoby go biła.

Ikonowicz był posłem w latach 1993-1997 (koło PPS) i 1997- 2001 (niezrzeszony). W 2000 r. kandydował w wyborach na prezydenta. Uczestniczył w reaktywowaniu PPS i był liderem tej partii. Obecnie jest szefem ugrupowania o nazwie Nowa Lewica.

Polub WP Wiadomości
WP
WP