Trwa ładowanie...

Lichocka: publiczne media powinny rozwiązać umowy ze współpracownikami służb PRL

Joanna Lichocka chce skłonić szefów mediów publicznych do rozwiązania umów z osobami, które współpracowały ze służbami specjalnymi PRL - podaje serwis press.pl. Posłanka PiS, członkini Rady Mediów Narodowych uważa, że Rada powinna w tym celu podjąć specjalną uchwałę.

Share
Lichocka: publiczne media powinny rozwiązać umowy ze współpracownikami służb PRLŹródło: PAP, fot: Marcin Obara
d1rjgy7

Uchwała miałaby mówić o mediach publicznych: Telewizji Polskiej, Polskiej Agencji Prasowej i Polskim Radiu oraz wszystkich rozgłośniach regionalnych - telewizyjnych i radiowych. Ich szefowie mieliby - według propozycji posłanki - "rozważyć rozwiązanie umowy o pracę" z osobami, które według IPN pracowały lub współpracowały z komunistycznymi służbami specjalnymi. - Ludzie wyszkoleni do dezinformacji nie powinni mieć wpływu na program - argumentuje Lichocka w rozmowie z "Presserwisem", zastrzegając, że nie chce niczego narzucać szefom mediów.

- Warto zaznaczyć problem. Jego skalę poznamy po sile hejtu, z jakim spotka się ten pomysł - mówi posłanka, pytana o liczebność grupy byłych współpracowników w publicznych mediach.

Juliusz Braun, były prezes TVP i członek Rady Mediów Narodowych uważa, że do tematu, który wielokrotnie był już dyskutowany, nie warto już wracać. Przypomina, że pracownicy telewizji publicznej składali oświadczenia lustracyjne, z komentarzem chce jednak poczekać na konkretne propozycje Lichockiej.

Źródło: press.pl

d1rjgy7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rjgy7
Więcej tematów