Trwa ładowanie...
ycipk-1lnsh8

Lewica razem czy osobno? Adrian Zandberg zapowiada rozmowy

W wyborach parlamentarnych największe ugrupowania poszły pod jednym szyldem. Teraz przyszedł czas na refleksję. - Na początku listopada poznamy formułę reprezentacji Lewicy w Sejmie - zdradził Adrian Zandberg z Partii Razem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lider Partii Razem Adrian Zandberg
Lider Partii Razem Adrian Zandberg (PAP, Fot: PAP/Leszek Szymański)
ycipk-1lnsh8

Najpierw wybory parlamentarne podsumuje Rada Krajowa partii, która zbierze się w weekend w Warszawie. Po dwudniowej analizie, najprawdopodobniej w poniedziałek, zbierze się także Zarząd Krajowy Lewicy Razem. Wtedy mają zostać podjęte wstępne decyzje co do utworzenia wspólnego klubu parlamentarnego.

Będziemy rozmawiali o formule w jakiej Razem będzie funkcjonowało w przyszłym Sejmie. Trwają rozmowy o możliwych wariantach współpracy. Myślę, że decyzji należy się spodziewać w pierwszych dniach listopada - stwierdził Adrian Zandberg.

Na spotkaniu Rady Krajowej, a także na Zarządzie Krajowym Lewicy razem mają zostać także omówione pierwsze projekty ustaw, które parlamentarzyści z lewicowych ugrupowań zamierzą złożyć w Sejmie.

ycipk-1lnsh8

Bogdan Zdrojewski o funkcji marszałka Senatu dla opozycji

Przypomnijmy: zarówno zarząd Wiosny Roberta Biedronia, jak i Sojusz Lewicy Demokratycznej podjęły decyzję o utworzeniu wspólnego klubu parlamentarnego w obecnej kadencji Sejmu.

W jesiennych wyborach parlamentarnych Komitet Wyborczy SLD (porozumienie Sojuszu, Wiosny i Lewicy Razem - przyp. red.) zdobył 12,56 proc. głosów. Porozumienie zapewniło sobie 49 poselskich mandatów. 6 z nich przypadło Lewicy Razem.

ycipk-1lnsh8

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: RMF

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1lnsh8

ycipk-1lnsh8
ycipk-1lnsh8