Trwa ładowanie...
db8jy3m
Radio Zet

Leszek Miller: zginęli Polacy, a prokuratura nadaje status pokrzywdzonego dowódcom Al-Kaidy

- W zamachu Al-Kaidy na Nowy Jork zginęło sześcioro obywateli Polski. Polska nie ściga sprawców tej zbrodni, sprawców morderstwa sześciu obywateli Polski. Przeciwnie: polska prokuratura nadała status pokrzywdzonego dowódcom tej zbrodniczej organizacji. To jest cluproblemu - powiedział Leszek Miller w Radiu ZET.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Leszek Miller
Leszek Miller (WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
db8jy3m

W rozmowie z Moniką Olejnik były premier dodał, że Polska jest jedynym krajem, w którym prowadzone jest śledztwo prokuratorskie w sprawie więzień CIA, ponieważ Litwa i Rumunia nie uruchomiły takich śledztw. - Czy dla polskich władz ważniejsze są prawa i interesy własnych obywateli, a zwłaszcza ofiar, czy prawa i interesy morderców polskich obywateli? - pytał szef SLD.

Odnosząc się do tajnych więzień CIA w Polsce, Miller podkreślił, że jest przekonany, że w Polsce więzień nie było i wyjaśnił swoją wypowiedź na temat Aleksandra Kwaśniewskiego. - Powiedziałem, że wszystkie informacje, które trafiały do mnie, trafiały również do prezydenta i BBN. Natomiast jest pytanie, czy to działało dwustronnie. Tylko tyle - stwierdził były premier, nazywając walkę wokół raportu "karygodną", a zachowanie polityków "hańbiącym".

Źródło: Radio ZET

db8jy3m

Podziel się opinią

Share

db8jy3m

db8jy3m
Więcej tematów