Trwa ładowanie...

Leszek Miller wraca do wielkiej polityki?

Wierzę głęboko, że wszystkie formacje i ugrupowania, które popierają lewicę w Polsce, wystawią wspólną listę do europarlamentu - powiedział szef SLD Grzegorz Napieralski w Rozmowie Dnia w TVP Info. Jak mówił, będzie o tym rozmawiał z Leszkiem Millerem. Dodał, że jeśli zdecyduje się startować Wojciech Olejniczak to "ma zagwarantowane pierwsze miejsce na liście".

Leszek Miller wraca do wielkiej polityki?Źródło: PAP
d3f4d7l
d3f4d7l

Przewodniczący SLD zdecydowanie wykluczył natomiast współpracę z Partią Demokratyczną. - Jest to partia liberalna i ma już swoich posłów w Parlamencie Europejskim we frakcji liberałów, a nie socjalistów, co jest ewidentnym konfliktem programowym - powiedział.

Dodał, że wszystkie partie, które mają swoich przedstawicieli we frakcji socjalistów, dzisiaj podpisują się pod "specjalnymi propozycjami dla Polski". Podkreślił, że do współpracy zaprasza także przedstawicieli SdPl.

Napieralski dodał także, że w sprawie startu chciałby odbyć rozmowę z Leszkiem Millerem, "bardziej jednak jako byłym premierem i byłym przewodniczącym SLD, a nie szefem nowej formacji lewicowej".

Pytany o ewentualny start Wojciecha Olejniczaka stwierdził:- Jeżeli chciałby startować do europarlamentu, to dla niego pierwsze miejsce jest gwarantowane. To postać lewicy, człowiek który jest wizytówką SLD, był dobrym ministrem rolnictwa. Jestem pewien, że sprawdziłby się w Parlamencie Europejskim - zapewnił.

Katarzyna Bonda

d3f4d7l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3f4d7l
Więcej tematów