Trwa ładowanie...
d4404gm

Lepper: odwołanie mnie z wicemarszałka - nieprawidłowe

(PAP/Jacek Turczyk)
Tryb odwołania Andrzeja Leppera z funkcji wicemarszałka Sejmu był nieprawidłowy - uważają posłowie
Samoobrony. W czwartek zwrócili się w tej sprawie z pytaniem do Trybunału Konstytucyjnego. Według przewodniczącego Samoobrony, prawo nie zezwala mu także na zrzeczenie się immunitetu.

d4404gm
d4404gm

Jeśli Sejm twierdzi, że odwołać wicemarszałka można przez analogię do powołania, to jest to niezgodne z prawem - tłumaczył w czwartek na konferencji prasowej były wicemarszałek Sejmu.

Podkreślił, że brak trybu odwołania wicemarszałka to luka w konstytucji, którą Sejm uwzględnił w swoim regulaminie.

Ja nie pcham się na stołek wicemarszałka ponownie, tylko chciałbym, by znowu w Polsce obowiązywało prawo. Nie miejcie pretensji do nas, że ktoś ustanowił regulamin Sejmu i nie przewidział, że w Sejmie będzie Lepper i Samoobrona - powiedział Lepper.

Według przewodniczącego Samoobrony, prawo nie zezwala mu także na zrzeczenie się immunitetu.

d4404gm

Wniosek Prokuratora Generalnego o umożliwienie pociągnięcia Andrzeja Leppera do odpowiedzialności karnej to kolejny skandal - uważa senator Henryk Dzido, adwokat Leppera. Jego zdaniem, poseł nie może zrzec się immunitetu w związku z wykonywaniem przez niego mandatu, nikt też nie ma prawa tego od niego żądać. Dzido podkreślił, że jest zdziwiony, iż Prokurator Generalny występuje z wnioskiem sprzecznym z prawem.

Wyraźnie przepisy mówią, że ja nawet gdybym chciał się zrzec, to nie będzie to z mocy prawa skuteczne. Nie pozbawię też państwa tej przyjemności, że będę chciał zabrać głos przed głosowaniem nad moim immunitetem - mówił w czwartek do dziennikarzy Lepper. (as)(mk)

d4404gm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4404gm
Więcej tematów