Trwa ładowanie...
dh6tp2w

Legniczanin oskarżony o gwałt na 13-letniej córce konkubiny

43-letni mieszkaniec Legnicy stanie przed sądem oskarżony przez prokuraturę rejonową w Lubinie o gwałt na 13-letniej mieszkance podlubińskiej miejscowości. Dziewczynka jest córką jego konkubiny.

dh6tp2w

Prokuratura zarzuca Waldemarowi R., że w 1998 roku podczas wyjazdu, w który wybrał się z córką swojej konkubiny - 13-letnią wówczas Moniką, zmusił dziewczynkę do stosunku. Mężczyzna tak zaaranżował sytuację, aby podróż opóźniła się i aby wraz z młodą podopieczną musiał przenocować w hotelu. Tam upił dziecko alkoholem i zgwałcił - poinformował szef lubińskiej prokuratury Józef Stryjak.

Kilka miesięcy później mężczyzna znowu próbował zgwałcić 13-latkę podczas nieobecności jej matki. Dziewczynka uciekła jednak z mieszkania, gdy mężczyzna szamocząc się z nią usiłował ją rozebrać.

Waldemarowi R. prokuratura zarzuca również, że wspólnie z kompanami napadł i obezwładnił obywatela Grecji, mieszkającego na stałe w Niemczech i przebywającego czasowo w Polsce. Przestępcy wywieźli Greka do lasu i tam zażądali od niego tysiąca marek niemieckich oraz kluczyków i dokumentów do dwóch należących do cudzoziemca samochodów.

Oba czyny, o które prokuratura oskarża mieszkańca Legnicy, zagrożone są karą do 10 lat więzienia. (aso)

dh6tp2w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dh6tp2w
Więcej tematów