Trwa ładowanie...
noworodek

Legnica: kolejny noworodek w oknie życia. Ma na imię Zuzia

We wtorek wieczorem w legnickim oknie życia znów rozległ się dźwięk dzwonka. Ktoś zostawił tam noworodka - urodzoną kilka dni temu dziewczynkę. Dziecko jest zdrowe i zadbane.

Share
Legnica: kolejny noworodek w oknie życia. Ma na imię Zuzia
Źródło: 123RF
dgq9dgp

Dziewczynka ma na imię Zuzia. Tak wynika z listu, który przy niej pozostawiono. Jej biologiczni rodzice zrzekają się w nim praw do dziecka, by maleństwo jak najszybciej znalazło nowych opiekunów - informuje radiowroclaw.pl.

Dzwonek w oknie życia znajdującym się w Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym "Samarytanin" rozległ się około godziny 20. Natychmiast pobiegły tam pielegniarki Caritasu, by zaopiekować się maleństwem. Od razu zauważyły, że dziewczynka jest zadbana i prawdopodobnie została przed chwilą nakarmiona.

dgq9dgp

Zgodnie z procedurami dziecko zostało przewiezione do szpitala. Lekarze, którzy się nim zajmowali nie mają wątpliwości: ktoś starannie je pielęgnował od chwili narodzin.

- Bardzo się cieszymy, że okno życia dało nadzieję kolejnemu dziecku - powiedział portalowi legnica.gosc.pl ks. Artur Trela, dyrektor ZOL "Samarytanin". - Za każdym razem jest to dla nas ogromne zaskoczenie. Od ostatniego takiego wydarzenia minęły 4 miesiące. Cieszymy się zwłaszcza w obliczu niedawnych doniesień medialnych o znalezieniu w Świdnicy na wysypisku śmieci martwego noworodka. Cieszymy się, że istnieje okno życia, które jest realną alternatywą dla osób, które czują, że z jakiegoś względu nie są w stanie wychować maleństwa - dodał.

Okno życia w Legnicy zostało otwarte w marcu 2010 roku. Pierwszy chłopczyk został tam oddany w listopadzie 2011 r., drugi - w listopadzie 2012 roku. Trzecie dziecko - dziewczynka - trafiło tam 23 grudnia 2017 roku.

Źródło: radiowroclaw.pl, legnica.gosc.pl

dgq9dgp

Podziel się opinią

Share
dgq9dgp
dgq9dgp
Więcej tematów