Trwa ładowanie...
d3bbg99

Legendarny szpieg Mossadu popiera AfD. Były łowca nazistów chwali niemiecką prawicę za walkę z antysemityzmem

Legendarny izraelski szpieg Rafi Eitan poparł anty-imigrancką, populistyczną Alternatywę dla Niemiec (AfD). "Żywa legenda" Mossadu ma nadzieję, że populistyczną partia stanie się "alternatywą dla Europy". Ambasador Izraela w Berlinie jest oburzony wypowiedziami Eitana.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Były  agent Mossadu Rafi Eitan ma nadzieję, że AfD będzie "alternatywą dla Europy"
Były agent Mossadu Rafi Eitan ma nadzieję, że AfD będzie "alternatywą dla Europy" (Forum)
d3bbg99

Liderzy AfD zaprosili Rafi Eitan, który w 1960 r. dowodził akcją pojmania i przywiezienia do Izraela nazistowskiego zbrodniarza Adolfa Eichmanna, na wiec partii z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Były agent Mosadu, który ma obecnie 92-lata, nie przyjechał do Niemiec tłumacząc się chorobą. Wysłał jednak list z tej okazji, a teraz opublikował na Facebooku przemówienie, w którym wyraził poparcie dla prawicowego ugrupowania.

- AfD jest wielką nadzieją dla wielu ludzi nie tylko w Niemczech, ale także dla nas w Izraelu i w wielu krajach Zachodu, gdyż przede wszystkim może zatrzymać fałszywą i niebezpieczną politykę otwartych granic – uważa Rafi Eitan. Izraelczyk chwali także niemieckie ugrupowanie za walkę z antysemityzmem, wspieranie żydowskich społeczności i przeciwstawianie się islamowi. – Świat muzułmański i jego kultura bardzo różni się od świata Zachodu. Z powodu tych różnic spodziewać się można przemocy i terroru w każdym kraju europejskim, w którym dzisiaj są muzułmanie - mówi emerytowany szpieg.

Prawicowi politycy szczycą się poparciem legendarnego agenta

Przywódca AfD Alexander Gauland podziękował Izraelczykowi za wsparcie i podkreślił, że jego słowa i opinie wspólnoty żydowskiej w Berlinie potwierdzają słuszność poglądów i działań jego ugrupowania. W przeszłości Eitan publicznie popierał także skrajnie prawicową, austriacką Partię Wolności, której korzenie sięgają nazistowskiej przeszłości.

d3bbg99

- Całkowicie odrzucam słowa Rafiego Eitana – napisał na Twitterze Jeremy Issacharoff, ambasador Izraela w Berlinie. – Trudno uwierzyć, że człowiek, który schwytał Eichmanna i postawił przed sądem w Izraelu może pochwalać prawicowych działaczy niemieckich, którzy podziwiają nazistowską przeszłość, a nawet mieć nadzieję, że staną się alternatywą dla Europy! To smutne i kompromitujące.

Niemcy są celem islamskich terrorystów. Zobacz, jak Amanda, dziewczyna o polskich korzeniach, wspomina zamach na jarmark noworoczny w Berlinie

Obecnie AfD jest trzecią siłą polityczną w Niemczech. Politycy tego ugrupowania nie stronią od kontrowersyjnych wypowiedzi. Gauland uważa, że Niemcy powinni być dumni z osiągnięć swoich żołnierzy podczas dwóch wojen światowych. Z kolei inny lider AfD Björn Höcke niedawno powiedział, że Niemcy powinni przestać pokutować za winy z przeszłości, a pomnik ofiar Holokaustu w Berlinie nazwał "pomnikiem wstydu w sercu stolicy".

d3bbg99

Podziel się opinią

Share

d3bbg99

d3bbg99
Więcej tematów