Trwa ładowanie...

Skrajna prawica w niemieckim parlamencie. Lider AfD zapowiada polowanie na Angelę Merkel

Lider Alternatywy dla Niemiec (AfD) Alexander Gauland w swoim przemówieniu po zakończeniu głosowania w Niemczech zapowiedział, że jego partia będzie trudną opozycją dla przyszłego rządu.

Skrajna prawica w niemieckim parlamencie. Lider AfD zapowiada polowanie na Angelę MerkelŹródło: PAP, fot: THORSTEN WAGNER
d1fikfd
d1fikfd

Wybory do Bundestagu są dużym sukcesem dla antyimigranckiej i konserwatywnej Alternatywy dla Niemiec. Według sondażu exit poll dla telewizji ARD, AfD uzyskała 13,5 proc. głosów i stanie się trzecią siłą w niemieckim parlamencie.

W ostatnich dniach wokół tej skrajnie prawicowej partii zrobiło się głośno. Alexander Gauland stwierdził, że Niemcy mogą być dumni ze swoich żołnierzy, którzy służyli podczas II wojny światowej.

Zobacz też: Ile Polska straciła w wyniku II wojny światowej

- Ponieważ zostaliśmy prawdopodobnie trzecią siłą, przyszły rząd federalny, niezależnie od tego, kto go utworzy, musi się ciepło ubrać. Będziemy na niego polować. Będziemy polować na panią Merkel i innych. Odbierzemy sobie nasz kraj i nasz naród - powiedział lider Alexander Gauland.

d1fikfd

AfD zapowiadała wcześniej, że powoła komisję śledczą, która miałaby wyjaśnić kulisy decyzji Merkel o otwarciu w 2015 roku niemieckich granic. Zdaniem Alternatywy wpuszczenie migrantów na terytorium kraju było złamaniem prawa.

d1fikfd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fikfd
Więcej tematów