Trwa ładowanie...
d1isqe5

Skrajna prawica w niemieckim parlamencie. Lider AfD zapowiada polowanie na Angelę Merkel

Lider Alternatywy dla Niemiec (AfD) Alexander Gauland w swoim przemówieniu po zakończeniu głosowania w Niemczech zapowiedział, że jego partia będzie trudną opozycją dla przyszłego rządu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Alexander Gauland zapowiedział, że AfD będzie polować na Angelę Merkel
Alexander Gauland zapowiedział, że AfD będzie polować na Angelę Merkel (PAP, Fot: THORSTEN WAGNER)
d1isqe5

Wybory do Bundestagu są dużym sukcesem dla antyimigranckiej i konserwatywnej Alternatywy dla Niemiec. Według sondażu exit poll dla telewizji ARD, AfD uzyskała 13,5 proc. głosów i stanie się trzecią siłą w niemieckim parlamencie.

W ostatnich dniach wokół tej skrajnie prawicowej partii zrobiło się głośno. Alexander Gauland stwierdził, że Niemcy mogą być dumni ze swoich żołnierzy, którzy służyli podczas II wojny światowej.

Zobacz też: Ile Polska straciła w wyniku II wojny światowej

- Ponieważ zostaliśmy prawdopodobnie trzecią siłą, przyszły rząd federalny, niezależnie od tego, kto go utworzy, musi się ciepło ubrać. Będziemy na niego polować. Będziemy polować na panią Merkel i innych. Odbierzemy sobie nasz kraj i nasz naród - powiedział lider Alexander Gauland.

d1isqe5

AfD zapowiadała wcześniej, że powoła komisję śledczą, która miałaby wyjaśnić kulisy decyzji Merkel o otwarciu w 2015 roku niemieckich granic. Zdaniem Alternatywy wpuszczenie migrantów na terytorium kraju było złamaniem prawa.

d1isqe5

Podziel się opinią

Share

d1isqe5

d1isqe5
Więcej tematów