Trwa ładowanie...

Lecha Wałęsa spotka się z Donaldem Trumpem? "Rozmowy trwają"

Były prezydent twierdzi, że rozmowy na ten temat trwają. Nie chce zdradzić ich szczegółów, ale deklaruje, że podczas rozmowy z prezydentem USA powiedziałby, że Polakom nie podoba się wiele rzeczy, które robią rządzący.

Lecha Wałęsa spotka się z Donaldem Trumpem? "Rozmowy trwają"Źródło: WP.PL, fot: Lukasz Szelemej
d1fvcwi

Lech Wałęsa w rozmowie z portalem fakt24.pl zdradził, że nie prowadzi rozmów ze stroną polską, bo nie może się z nią porozumieć. A to oznacza, że negocjacje prowadzone są bezpośrednio z Amerykanami.

Wszystko ma teraz zależeć od decyzji Donalda Trumpa. W tej sprawie wysłaliśmy pytania do ambasady USA i czekamy na odpowiedzi. - Ja o to spotkanie jakoś szczególnie nie zabiegam - powiedział portalowi Lech Wałęsa.

Miller: dziwaczną sytuacją będzie brak spotkania premier Szydło z Trumpem

Lech Wałęsa dodał, że chciałby porozmawiać z prezydentem USA o tym, co dzieje się na świecie. Zapytałby go, "jak demokracja powinna radzić sobie z populizmem i demagogią". - Rozmawiając o Stanach Zjednoczonych podkreśliłbym, że liczę na niego, tak jak na Baracka Obamę. Liczę, że Trump rozbije układy, które hamują rozwój tego kraju i nie podobają się Amerykanom. Wyraziłbym również nadzieję, że po ich rozbiciu, coś pozytywnego w ich miejsce zbuduje. To niestety nie udało się Obamie – powiedział były prezydent w rozmowie z fakt24.pl.

d1fvcwi

Rozmowa miałaby też dotyczyć Polski. Lech Wałęsa powiedziałby, że Polakom nie podoba się wiele rzeczy, które robią rządzący.

Wizyta prezydenta USA w Polsce

Donald Trump przyleci do Warszawy wieczorem 5 lipca. Następnego dnia spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą. Później pojawi się na szczycie inicjatywy Trójmorza, gdzie spotka się z innymi przywódcami państw Europy Środkowej.

Prezydent USA spotka się też z liderami partii politycznych, w tym z Jarosławem Kaczyńskim. Po tym spotkaniu na placu Piłsudskiego wygłosi przemówienie, a po nim odleci do Hamburga.

d1fvcwi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fvcwi
Więcej tematów