Trwa ładowanie...
d4ahiid

Lech Wałęsa wywołał falę komentarzy. Reaguje na słowa premiera Mateusza Morawieckiego

"Panie premierze Morawiecki, pan mnie obraził" - napisał na Facebooku Lech Wałęsa. W ten sposób odniósł się do komentarza Mateusza Morawieckiego do wystąpienia byłego prezydenta, który nazwał ojca szefa rządu "zdrajcą".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lech Wałęsa odpowiedział Mateuszowi Morawieckiemu
Lech Wałęsa odpowiedział Mateuszowi Morawieckiemu (East News)
d4ahiid

"Panie premierze Morawiecki, pan mnie obraził. Kto współpracował z SB, może pan i każdy osobiście sprawdzić bardzo prosto. W pismach pańskiego ojca z tamtego czasu solidarności walczącej publikowano materiały, te które dopiero teraz po latach ogłoszono jako znaleziska teczki Kiszczaka. Więc Kiszczak wcześniej podrzucał Morawieckiemu czy Morawiecki współpracował z Kiszczakiem. Może chce pan więcej dowodów" - napisał na Twitterze Wałęsa.

To odpowiedź na niedzielny wywiad premiera. Szef rządu odniósł się do słów Lecha Wałęsy, który na konwencji KO nazwał Kornela Morawieckiego "zdrajcą".

- Te słowa więcej świadczą o Lechu Wałęsie, a nic nie mówią o moim ojcu. Mam bardzo swoje określone zdanie na temat Lecha Wałęsy od wielu lat i ogromnie ubolewam, że na początku lat 90. nie przyznał się, że był tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa, bo myślę, że jako naród, ja na pewno, wybaczyłbym mu, wszyscy byśmy jemu wybaczyli i historia Polski mogłaby się dużo, dużo lepiej potoczyć - mówił szef polskiego rządu.

d4ahiid

Zobacz te: Lech Wałęsa dolewa oliwy do ognia. Tomasz Siemoniak komentuje

To już kolejny wpis Wałęsy po wystąpieniu na konwencji KO.

W rozmowie z Wirtualną Polską syn byłego prezydenta Jarosław Wałęsa przyznał, że "ojciec go nie posłuchał".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ahiid

Podziel się opinią

Share
d4ahiid
d4ahiid
Więcej tematów