Trwa ładowanie...
d34vue8

Lech Wałęsa kontra Zbigniew Ziobro. "Chłoptasiu, nie ze mną te numery"

Lech Wałęsa odpowiedział na Facebooku na pismo, które miał do niego skierować Zbigniew Ziobro. Prokurator generalny wg słów byłego prezydenta zapowiedział, że zmieni wyroki w jego sprawach. "Chłoptasiu, nie ze mną te numery" - zareagował Wałęsa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lech Wałęsa kontra Zbigniew Ziobro. "Chłoptasiu, nie ze mną te numery"
Lech Wałęsa kontra Zbigniew Ziobro. "Chłoptasiu, nie ze mną te numery" (PAP, Fot: Adam Warżawa)
d34vue8

Lech Wałęsa we wpisie na Facebooku zasugerował, że pismo, które miał do niego wysłać Zbigniew Ziobro można odczytać jako "groźby czy straszenie". "Chłoptasiu, nie ze mną te numery" - napisał były prezydent do prokuratora generalnego.

Jak twierdzi Wałęsa, Ziobro miał zapowiedzieć mu zmianę jego wygranych wyroków sądowych na niekorzystne. "W moim politycznym życiu próbowano podobnych metod wielokrotnie, ostatnio kiedy przetrzymywano mnie bezprawnie przez około dwa miesiące po wprowadzeniu stanu wojennego" - napisał.

Lech Wałęsa kontra Zbigniew Ziobro. "Chłoptasiu, nie ze mną te numery"

Lech Wałęsa opisał, jak funkcjonariusze SB przez dwa miesiące "makabrycznych, nieskutecznych prób" próbowali nakłonić go do współpracy. Zdaniem byłego prezydenta kolportowane przez władze nieprawdziwe informacje na ten temat były "grą (...) by siać zamęt" i podważać jego "sterowanie w kierunku wolności".

d34vue8

Zobacz też: Włodzimierz Czarzasty do Lecha Wałęsy. Bez ogródek

Dawny lider Solidarności stwierdził, że choć Zbigniew Ziobro "ma gorsze metody od Komuny", to i tak go nie pokona. Zdaniem Wałęsy Ziobro niszczy Solidarność i jej zdobycze oraz dorobek polskiej Wolności. "Dlatego oświadczam Panu, że nie będzie nigdy mojej zgody za żadną cenę! Odmawiam więc stawiania się na każde wezwania Pana i podległych Panu służb w tych sprawach, przy siłowym doprowadzeniu nawet nie podam nazwiska czy daty urodzenia" - zapowiada Wałęsa.

Czytaj też: Marian Banaś uderza w Zbigniewa Ziobrę. Kolejny raport NIK
Lech Wałęsa obiecuje: "po wyborach z taczkami jadę po Jarosława Kaczyńskiego"

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d34vue8

Podziel się opinią

Share

d34vue8

d34vue8
Więcej tematów