Trwa ładowanie...

Lech Kaczyński ma pomysł na nowy podział Polski

Zdaniem prezydenta Lecha Kaczyńskiego, w Polsce powinno powstać około 50 dodatkowych powiatów. Prezydent przebywał w Wejherowie, gdzie spotkał się m.in. z samorządowcami.

Share
Lech Kaczyński ma pomysł na nowy podział Polski
Źródło: PAP
d5i4bdl

Lech Kaczyński dobrze ocenił polski system samorządowy. - Uprawnienia naszego samorządu i jego swoboda finansowa są duże. Są kraje, w których w istocie na każdą inwestycję wymagana jest zgoda państwa - powiedział.

Zdaniem prezydenta, w Polsce powinno jednak powstać więcej powiatów. Przypomniał, że większość ludzi w naszym kraju żyje w miastach, które liczą po około 30 tys. mieszkańców. - Większej ilości miast nadałbym prawa powiatów - powiedział, dodając, że powinno ich przybyć około 50.

d5i4bdl

Co prezydent powiedział mieszkańcom Wejherowa?

Na spotkaniu z mieszkańcami Wejherowa, które odbyło się przed spotkaniem z samorządowcami, Lech Kaczyński nawiązał do problemów polskiej gospodarki morskiej. - Czy rola Pomorza związana z gospodarką morską już się skończyła? Czy to już, jak niektórzy mówią, sprawy przestarzałe, bo statki produkuje się taniej gdzie indziej, bo porty nie wytrzymują konkurencji na przykład z portami naszych zachodnich sąsiadów? - pytał.

Przypomniał, że Pomorze to wiele tysięcy osób, które w różny sposób związane są z morzem. - Ich doświadczenia nie warto tracić. To nasz wielki kapitał - podkreślił.

Prezydent wyraził nadzieję, że przyjdą lepsze czasy dla naszej morskiej gospodarki. - Nie wszystkie procesy gospodarcze muszą być całkowicie spontaniczne - stwierdził.

Lech Kaczyński przyjechał do Wejherowa z Pucka, gdzie rano brał udział w obchodach 89. rocznicy zaślubin Polski z morzem.

d5i4bdl

Podziel się opinią

Share
d5i4bdl
d5i4bdl
Więcej tematów