Trwa ładowanie...

Lecą głowy w świętokrzyskiej PO. Za kontakty z PiS

Zarząd Krajowy Platformy rozwiązał struktury partii w powiecie ostrowieckim w Świętokrzyskiem. To reakcja władz partii na koalicję, jaką zawiązali lokalni działacze w miejscowym samorządzie z politykami Prawa i Sprawiedliwości.

Share
Lecą głowy w świętokrzyskiej PO. Za kontakty z PiS
Źródło: PAP
d12n8b4

- Ta decyzja została podjęta na mój wniosek - powiedział komisarz ugrupowania w województwie świętokrzyskim Paweł Zalewski. Jak podkreślił, powodem decyzji była negatywna ocena koalicji PO z PiS w Radzie Powiatu Ostrowieckiego. - Negatywna ocena naszych wyborców, moja i członków partii – zaznaczył polityk.

Dodał, że ponad rok rozmawiał na ten temat z przedstawicielami ugrupowania w powiecie ostrowieckim, głównie z Eligiuszem Michem (dotychczasowy szef struktur PO w powiecie ostrowieckim i jednocześnie wicestarosta ostrowiecki).

d12n8b4

Zobacz też: Majątki polityków. Grzegorz Schetyna

- Nie mogliśmy dojść do porozumienia. Pan Mich nie reagował na żaden z moich argumentów. Nie chciał wystąpić z tej koalicji. Dlatego na mój wniosek Zarząd Krajowy PO rozwiązał struktury partii w powiecie - powiedział Zalewski. Podkreślił, że negatywnie ocenia tę koalicję.

- Szczególnie dzisiaj, kiedy PiS niszczy sądownictwo w Polsce i zawłaszcza państwo, a chce też zawłaszczyć samorządy. Strasznie trudno w takiej sytuacji przekonywać wyborców do Platformy, będąc w koalicji z PiS - stwierdził komisarz PO w województwie świętokrzyskim.

Komisarzem struktur PO w powiecie ostrowieckim został radny wojewódzki Grigor Szaginian.

- Jest znanym ostrowieckim społecznikiem i członkiem PO. Pan Szaginian jest osobą budzącą zaufanie. Myślę, że dla wszystkich członków Platformy w Ostrowcu i mieszkańców powiatu jest właściwą osobą, aby odbudować struktury partii w powiecie i przygotować nasze ugrupowanie do przyszłorocznych wyborów samorządowych - zapewnił.

d12n8b4

Podziel się opinią

Share
d12n8b4
d12n8b4
Więcej tematów