Trwa ładowanie...

Ławrow odwiedził Oman. Oskarża Zachód i ONZ

Siergiej Ławrow, szef rosyjskiej dyplomacji, podczas wizyty w Omanie kontynuował działania propagandowe. Twierdził, że Rosja nie chce wojny z Europą. Zwrócił też uwagę na niepokojące go wypowiedzi polityków zachodnich, którzy mówią o "konieczności pokonania Rosji".

Siergiej Ławrow przebywa z wizytą w Omanie Siergiej Ławrow przebywa z wizytą w Omanie Źródło: FORUM, fot: Russian Foreign Ministry
d40tk7r
d40tk7r

Szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji przebywa z wizytą w Omanie. Wziął tam udział w konferencji prasowej z tamtejszym ministrem spraw zagranicznych Sayyidem Badr al-Busaidim.

Ławrow w Omanie

- Jeżeli niepokoicie się możliwością wybuchu wojny w Europie, to my w ogóle tego nie chcemy. To właśnie Zachód stale utrzymuje, że w tej sytuacji pokonanie Rosji jest konieczne. Wyciągnijcie sami wnioski - oświadczył w stolicy Omanu Siergiej Ławrow.

d40tk7r

Zobacz także: Specjalista komentuje mowę ciała Putina. "Na pewno nie jest zdrowy"

Rosyjski polityk zarzucił Organizacji Narodów Zjednoczonych, że zmarnowała szanse na polityczne rozwiązanie sytuacji w Ukrainie. Stwierdził, że przez 7 lat nie reagowała na sabotaż tzw. porozumień mińskich przez Kijów.

Zdaniem Ławrowa, gdyby "sekretariat ONZ zachęcał władze Ukrainy do realizacji tych zobowiązań, wówczas nie mielibyśmy problemów, które stworzył reżim w Kijowie"

Źródło: "Rzeczpospolita"

d40tk7r
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d40tk7r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d40tk7r
Więcej tematów