Trwa ładowanie...

Kwarantanna narodowa. Zamknięte stoki narciarskie. Minister zdrowia o reklamach hoteli

Kwarantanna narodowa. Nowe obostrzenia ogłoszone przez ministra zdrowia dotyczą również ruchu turystycznego i kurortów narciarskich. Zamykamy stoki narciarskie i hotele, także dla ruchu służbowego - zapowiedział w czwartek Adam Niedzielski.
Share
Kwarantanna narodowa. Zamknięte stoki. Minister zdrowia o reklamach hoteli
Kwarantanna narodowa. Zamknięte stoki. Minister zdrowia o reklamach hoteliŹródło: PAP, Fot: Rafał Guz
ddzgdct

Minister zdrowia Adam Niedzielski oraz główny doradca premiera do spraw COVID-19 prof. Andrzej Horban przedstawili w czwartek po południu nowe wytyczne dotyczące działań związanych z epidemią koronawirusa.

- Nie jest wykluczone, że przed nami jeszcze trudniejsze dni i tygodnie, bo nie możemy liczyć, że szczepienia zaczną chronić nas w tym najbliższym okresie - powiedział Adam Niedzielski.

Minister poinformował o wprowadzeniu od 28 grudnia do 17 stycznia kwarantanny narodowej. Nowe obostrzenia dotyczą również ruchu turystycznego.

ddzgdct

Zobacz też: Ostre restrykcje na sylwestra. Szef KPRM zapowiada mandaty dla niepokornych

- Zamykamy hotele, także na ruch służbowy. Wyjątki będą ograniczone naprawdę do minimum, szczególnie w kontekście tego co obserwowaliśmy w ostatnich dniach, kiedy to w internecie można było znaleźć zaproszenia na służbowy wypoczynek w okresie świąt i ferii - przekazał Adam Niedzielski.

- Również stoki narciarskie będą zamknięte od 28 grudnia do 17 stycznia - wyjaśnił szef resortu zdrowia, potwierdzając tym samym nieoficjalne ustalenia Wirtualnej Polski.

ddzgdct

Niedzielski poinformował, że branże poszkodowane nowymi obostrzeniami, m.in. właściciele stacji narciarskich, otrzymają pomoc finansową. Szczegóły w tej sprawie zaprezentował w czwartek po południu na osobnej konferencji prasowej wicepremier, minister rozwoju Jarosław Gowin.

Kwarantanna narodowa. Niedzielski: przygotowanie do szczepień

- Mam nadzieję, że ta kwarantanna narodowa przygotuje nas do szczepień, które właśnie dzięki tej kwarantannie będą mogły przebiegać w sposób poprawny i osiągnąć duże liczy osób zaszczepionych, by obronić się, by światełko w tunelu stało się coraz wyraźniejsze - powiedział Adam Niedzielski.

Zapowiedział również, że od 28 grudnia do 17 stycznia będzie obowiązywać 10-dniowa kwarantanna dla przyjeżdżających do Polski transportem zorganizowanym.

ddzgdct

Dodatkowe obostrzenia będą obowiązywać w noc sylwestrową. Chodzi o zakaz przemieszczania, nazwany już przez media godziną policyjną.

  KPRM
Źródło: KPRM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ddzgdct

Podziel się opinią

Share
ddzgdct
ddzgdct
Więcej tematów