Kurski wezwany na dywanik do Czabańskiego. Chodzi o zwolnienie szefowej "Wiadomości"

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański chce wyjaśnień od prezesa TVP Jacka Kurskiego. Chodzi o ostatnie zmiany w telewizji publicznej. Na najbliższym posiedzeniu rady Kurski ma wyjaśnić okoliczności zwolnienia szefowej "Wiadomości" TVP Magdaleny Paczuskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kurski wezwany na dywanik do Czabańskiego. Chodzi o zwolnienie szefowej "Wiadomości"
(PAP)
WP

O sprawie piszą wirtualnemedia.pl. Podczas pierwszego po wakacjach posiedzenia Rady Kurski ma tłumaczyć zmiany w "Wiadomościach" i "przekształcenia w sferze informacyjno-publicystycznej".

- To obejmuje także ewentualne ruchy kadrowe w "Wiadomościach” - powiedział portalowi Czabański. Rada dodaje, że nie trzeba pisemnego wyjasnienia, wystarczy ustne.

Zmiany w TVP

WP

Chodzi o zwolnienie dotychczasowej szefowej "Wiadomości" Magdaleny Paczuskiej. Zastąpił ją Jarosław Olechowski. Napisała ona w mediach społecznościowych, że informację o zwolnieniu poznała dopiero na Twitterze. Dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Klaudiusz Pobudzin miał ją poinformować o tym za pomocą wpisu w sieci.

- Jeśli tak właśnie było, nie świadczyłoby to najlepiej o standardach w TVP - mówi Czabański.- Oczywiście byłby to zły sygnał, nie świadczący o dobrych obyczajach korporacyjnych. Jeżeli tak by było, poprosimy o dodatkowe wyjaśnienia, dlaczego do tego doszło - dodaje prezes Rady Mediów Narodowych w rozmowie z wirtualnemedia.pl.
Najbliższe posiedzenie Rady 29 sierpnia.

WP

Źródło: wirtualnemedia.pl, WP Wiadomości

Polub WP Wiadomości
WP
WP