Trwa ładowanie...
d1u6yo2

Kuriozalne premie w rządzie. Podwładna Beaty Szydło zarabiała prawie jak... Beata Szydło

Wydawałoby się, że temat nagród jest skończony, kiedy Morawiecki nakazał ich zwrot. Ale pojawiają się kolejne, interesujące wątki. Przykładowo - Elżbieta Witek, po doliczeniu premii, dostawała wypłatę w wysokości 18,5 tys. zł brutto.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szydło i Witek podczas debaty w Sejmie
Szydło i Witek podczas debaty w Sejmie (Agencja Gazeta)
d1u6yo2

"Pokora, praca, umiar, roztropność w działaniu i odpowiedzialność, a przede wszystkim - słuchanie obywateli. To są zasady, którymi będziemy się kierować" - grzmiała podczas swojego expose Beata Szydło.

Najwidoczniej "umiar" wypadł gdzieś w ciągu dwóch lat pracy na stanowisku premiera.

"Pokora, praca, umiar". Beata Szydło o rządzie - zobacz wideo

Najpierw wypłynęła sprawa nagrody premier Szydło dla minister... Szydło. Teraz okazuje się, że wysokie nagrody zgarniała także szefowa jej gabinetu politycznego.

d1u6yo2

Na bogato. Zarabiała jak premier

Elżbieta Witek miała dostać w ciągu 2 lat aż 95 tys. zł nagród - donosi "Super Express". Udało mu się dotrzeć do pisma podpisanego przez Pawła Szrota, obecnego zastępcy szefa Kancelarii Premiera. Wynika z niego, że tylko w 2016 roku otrzymała ona łącznie 30,5 tys. zł brutto nagród.

"W 2017 r. pani minister otrzymała nagrody w łącznej wysokości 65,1 tys. zł brutto" - przekazał Szrot. A miesięczne wynagrodzenie Witek wynosiło łącznie 14 709,16 zł brutto. Składało się z wynagrodzenia zasadniczego - 10 020, 80 zł, dodatku funkcyjnego - 2684,20 zł oraz dodatku stażowego w wysokości 20 proc. wynagrodzenia zasadniczego.

d1u6yo2

Łącznie daje to prawie 18,5 tys. zł brutto, czyli pensję porównywalną z wynagrodzeniem premier Szydło.

"Te pieniądze się im po prostu należały"

Co na to była szefowa rządzu. W czwartek w Sejmie mówiła tak: "ministrowie i wiceministrowie w rządzie Prawa i Sprawiedliwości otrzymywali nagrody za ciężką, uczciwą pracę".

- Te pieniądze się im po prostu należały. Biorę odpowiedzialność za rząd, którym miałam zaszczyt kierować przez dwa lata. Biorę odpowiedzialność za sukcesy i niedociągnięcia - mówiła Szydło.

d1u6yo2

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Ruszyła brutalna walka o schedę po Kaczyńskim

d1u6yo2

Podziel się opinią

Share
d1u6yo2
d1u6yo2