Trwa ładowanie...
d1idlum

"Kukiz'15 się sypie". Kolejny polityk odejdzie z formacji. Andrzej Maciejowski dołączy do PiS

Poseł Kukiz‘15 Andrzej Maciejewski w nadchodzących wyborach parlamentarnych chce startować z listy PiS. - Powiedziałem już oficjalnie Pawłowi Kukizowi, że nie będę startował z listy Kukiz‘15 i to podtrzymuję - poinformował w piątek PAP Maciejewski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Z Kukiz'15 do PiS? Andrzej Maciejewski rozmawia z partią rządzącą.
Z Kukiz'15 do PiS? Andrzej Maciejewski rozmawia z partią rządzącą. (East News, Fot: PIOTR MOLECKI)
d1idlum

Polityk powiedział, że nie chce kontynuować politycznej drogi z Kukiz'15. W podobnym tonie wypowiadał się wcześniej w lokalnych mediach mówiąc, że do końca tej kadencji parlamentu niczego nie zmieni "bo tak się umówił z wyborcami".

"Na spotkaniu z Pawłem Kukizem powiedziałem otwarcie, że nie chcę jesienią startować z jego list i to podtrzymuję. Prowadzę rozmowy z PiS" - powiedział Maciejewski. Dodał, że rozmowy dotyczące startu z list PiS w woj. warmińsko-mazurskim prowadzi "na szczeblu centralnym PiS". "Mam nadzieję, że w ciągu tygodnia otrzymam wiążące informacje" - dodał Maciejewski.

d1idlum

Kolejne odejście do PiS

Według nieoficjalnych informacji PAP Maciejewski miałby otrzymać 6 miejsce na liście PiS do Sejmu. - Wziąłbym to miejsce, bo nie wierzę w coś takiego, jak miejsca biorące. W poprzednich wyborach z listy PiS nie zdobył mandatu kandydat startujący z pozycji nr 2, a posłem został człowiek startujący z końcowej pozycji. Ludzie głosują na ludzi, a nie na miejsca na listach. Jeśli otrzymam propozycję startu z miejsca nr 6, to je wezmę - zapowiedział Maciejewski.

CZYTAJ TEŻ: Koalicja po polsku. PSL na razie na lodzie, ale ma plan awaryjny

W rozmowie z PAP do decyzji posłów Maciejewskiego i Kaczmarczyka odniósł się Paweł Kukiz. "Skoro teraz deklarują pracę dla Polski, to rozumiem, że do tej pory nie pracowali dla Polski. Skoro chcą pracować dla Polski, to ja się bardzo cieszę, bo ja całego siebie bym oddał Polsce. Ubolewam, że do tej pory nie pracowali dla Polski, nie wiedziałem o tym, byłem przekonany, że pracują dla Polski" - powiedział.

d1idlum

Kukiz podkreślił też, że jest w trakcie rozmów na temat ewentualnych koalicji, więc deklaracje obu posłów "nie mają jakiegoś szczególnego znaczenia". "Jeżeli pójdziemy z kimś razem jako koalicja, to na pewno pod inną nazwą niż Kukiz'15. Dobrze, że ci posłowie określili się już w tym momencie" - dodał.

Wcześniej do klubu PiS dołączył inny były już polityk Kukiz'15 Norbert Kaczmarczyk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1idlum

Podziel się opinią

Share
d1idlum
d1idlum