Trwa ładowanie...
d4poyde

Kuchciński i Karczewski są bardzo hojni. Tyle dali swoim

Marszałkowie postanowili nagrodzić podwładnych. Łącznie chodzi o ponad 70 tys. złotych dla Agnieszki Kaczmarskiej i Jakuba Kowalskiego. Ona jest szefową Kancelarii Sejmu, on - Senatu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marszałkowie Sejmu i Senatu przyznali duże nagrody
Marszałkowie Sejmu i Senatu przyznali duże nagrody (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
d4poyde

Jak podał "Fakt", szefująca Kancelarii Sejmu Kaczmarska za 2017 r. może cieszyć się bonusem w wysokości 37,4 tys. zł. Z kolei Kowalski, szef Kancelarii Senatu, otrzymał od Stanisława Karczewskiego 37,5 tys.

– Nagrody zostały przyznane zgodnie z decyzją marszałka Sejmu w uznaniu znaczącego wkładu wniesionego w obsługę Sejmu i jego organów – wyjaśniło gazecie powód przyznania nagrody Kaczmarskiej sejmowe biuro prasowe. Z kolei Kowalskiemu, szefującemu bonus przysługiwał "za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej".

Miesięcznie zarobki szefów obu kancelarii wynoszą po kilkanaście tysięcy złotych. Jeśli chodzi o Kowalskiego, to ten w rok miał zarobić 210 tys. "Fakt" dodaje, że Marek Kuchciński od początku 2017 r. przyznał swoim pracownikom 4,5 mln złotych. Same nagrody pochłonęły ponad pół miliona złotych – donosi gazeta.

d4poyde

Podziel się opinią

Share
d4poyde
d4poyde