Trwa ładowanie...

Kuba Strzyczkowski o sytuacji w Trójce. Nowy dyrektor radia o "potwornym pobojowisku"

Nowy dyrektor Trójki uważa, że "doprowadzono do kryzysu, którego nie zna w historii radiofonii". Kuba Strzyczkowski powiedział, że część dziennikarzy zdecydowała się wrócić. Zaznacza, że Liście Przebojów nie jest potrzebny audyt.
Share
Kuba Strzyczkowski o sytuacji w Trójce. Nowy dyrektor radia o "potwornym pobojowisku"
Kuba Strzyczkowski o sytuacji w Trójce. Nowy dyrektor radia o "potwornym pobojowisku"Źródło: PAP
d3v03pq

Kuba Strzyczkowski został nowym dyrektorem Programu III Polskiego Radia. Na stanowisku zastąpił Tomasza Kowalczewskiego, który odszedł po aferze w związku z Listą Przebojów. Po tym, jak z zestawienia usunięto piosenkę Kazika Staszewskiego "Twój ból jest lepszy niż mój", z Trójki odeszło wielu dziennikarzy.

Kuba Strzyczkowski: potworne pobojowisko w Trójce

Strzyczkowski w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl wyraził nadzieję, że uda mu się opanować sytuację. - Wiem, że jest potworne pobojowisko i doprowadzono do kryzysu, którego nie znam w historii radiofonii. Muszę mieć chociaż chwilę na zorientowanie się - powiedział. Stwierdził, że wyzwanie jest na tyle duże, że "warto podjąć trud zadania".

d3v03pq

Przeczytaj: Trójka i zmiany po kryzysie. Sławomir Neumann o nowym dyrektorze

Nowy dyrektor Trójki poinformował, że udało mu się nakłonić do powrotu niektórych dziennikarzy. To m.in. Krystian Hanke, Patrycjusz Wyżga, Marcin Łukawski oraz Tomasz Rożek. Strzyczkowski zapewnia, że wszyscy, którzy odeszli, mają możliwość powrotu. Dotyczy to również Marka Niedźwieckiego, który prowadził Listę Przebojów.

Kuba Strzyczkowski: audyt Listy Przebojów niepotrzebny

- Niepotrzebny jest żaden audyt. Potrzebny jest odporny na boty i inicjatywy hakerskie sprawny program komputerowy - skomentował nowy dyrektor Programu III Polskiego Radia. Zaznacza, że problem dotyczy wszystkich nadawców i nie ma programów odpornych na ataki hakerskie. - Spróbujemy stworzyć system, który będzie trudny do złamania - podsumował Strzyczkowski.

d3v03pq

Przeczytaj: Trójka. Katarzyna Borowiecka odchodzi po 13 latach. "Postępująca korozja anteny"

Zobacz też: Po zmianie na Nowogrodzkiej. "Sentyment prezesa PiS"

Źródło: wirtualnemedia.pl

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3v03pq

Podziel się opinią

Share
d3v03pq
d3v03pq
Więcej tematów