Trwa ładowanie...

Trójka i zmiany po kryzysie. Sławomir Neumann o nowym dyrektorze

Trójka ma nowego dyrektora, został nim Kuba Strzyczkowski. Zmianę we władzach radia po kryzysie ws. Listy Przebojów skomentował polityk Koalicji Obywatelskiej Sławomir Neumann.

Share
Trójka i zmiany po kryzysie. Sławomir Neumann o nowym dyrektorze
Źródło: PAP
d2cpbra

Decyzja w sprawie zmiany na stanowisku dyrektora Trójki pojawiła się w poniedziałek. Dotychczasowy szef Programu III Polskiego Radia Tomasz Kowalczewski zajmował te stanowisko od listopada 2019 roku. Z kolei Kuba Strzyczkowski w Trójce pracuje od blisko trzech dekad. Jest prowadzącym "Za, a nawet przeciw" oraz niektóre popołudniowe wydania "Zapraszamy do Trójki".

"Rozumiem, że po tym audycie list przebojów i wzmożonej pracy informatyków wyszło, że to poprzednia dyrekcja wprowadzała jednak cenzurę do radia i musi odejść?" - napisał polityk na Twitterze. "Ciekawe czy teraz 'ich ból jest większy niż Twój?'" - dodał Neumann.

d2cpbra

Zmiany w Trójce. Wszystko zaczęło się od Kazika

Burzę wokół radiowej Trójki wywołał utwór Kazika Staszewskiego "Twój ból jest lepszy niż mój", który pojawił się na pierwszym miejscu Listy przebojów. Piosenka jest odpowiedzią na zachowanie Jarosława Kaczyńskiego, który 10 kwietnia pojawił się na Powązkach, mimo że wszystkie cmentarze zostały zamknięte z powodu koronawirusa.

Zobacz także: Afera w Trójce. Włodzimierz Czarzasty o reakcji Dudy: wymuszone zdanie "chłopca"

Ostatecznie zestawienie zniknęło z sieci. Dlaczego? Według władz stacji doszło do "manipulacji". Ówczesny dyrektor radiowej Trójki Tomasz Kowalczewski oraz prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska utrzymują, że piosenka Kazika powinna się znaleźć na czwartym miejscu na Liście Przebojów.

d2cpbra

Innego zdania są dziennikarze stacji, którzy w ramach protestu odchodzą z pracy. Z Trójką pożegnali się m.in.: Marek Niedźwiecki, Marcin Kydryński, Piotr Kaczkowski, Agnieszka Szydłowska, Agnieszka Obszańska, Piotr Metz, Marcin Łukawski, Piotr Stelmach, Tomasz Rożek. W piątek na Myśliwieckiej, gdzie znajduje się siedziba redakcji, protestowali słuchacze, dziennikarze oraz politycy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2cpbra

Podziel się opinią

Share
d2cpbra
d2cpbra
Więcej tematów