Trwa ładowanie...

Trójka. Tomasz Kowalczewski odchodzi, nowy dyrektorem PRIII Kuba Strzyczkowski

Tomasz Kowalczewski - dotychczasowy dyrektor Programu III Polskiego Radia - odchodzi ze stanowiska. Zajmował je od listopada 2019 roku. Nowym dyrektorem rozgłośni zostanie Kuba Strzyczkowski.
Share
Trójka. Tomasz Kowalczewski odchodzi z dyrekcji PRIII
Trójka. Tomasz Kowalczewski odchodzi z dyrekcji PRIIIŹródło: Getty Images
d4n9m4n

Informację o zmianie w dyrekcji Trójki przekazał portalowi pressserwis.pl nowy szef stacji - Kuba Strzyczkowski. Zastępuje on na tym stanowisku byłego korespondenta na Bałkanach - Tomasza Kowalczewskiego.

Podczas jego kadencji doszło do afery podczas której rozgłośnię opuściło większość dziennikarzy - m.in. Marek Niedźwiedzki, Piotr Kaczkowski, Piotr Metz i wielu innych. Powodem była ingerencja w notowanie Listy Przebojów Trójki. Z zestawienia nakazano usunąć piosenkę Kazika Staszewskiego "Twój ból jest lepszy niż mój". Instrukcję z takim poleceniem do Piotra Metza (ówczesny szef redakcji) wysłał osobiście Tomasz Kowalczewski. "Piotrze, dopilnuj, aby piosenka, o której rozmawialiśmy, nie była na antenie" - ujawnił treść SMS sam Metz.

Kuba Strzyczkowski w Trójce pracuje od blisko 3 dekad. Jest prowadzącym "Za, a nawet przeciw" oraz niektóre popołudniowe wydania "Zapraszamy do Trójki".

d4n9m4n

Przeczytaj też: Trójka. Senacka komisja debatuje nad sytuacją w Polskim Radiu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Ataki na Łukasza Szumowskiego. Gdzie jest Andrzej Duda?

d4n9m4n

Podziel się opinią

Share
d4n9m4n
d4n9m4n
Więcej tematów