Trwa ładowanie...

Afera w Trójce rządzi tygodnikami. Kulisy zamieszania tematem okładek

Dziennikarze "Sieci" ustalili, że piosenka Kazika wcale nie była na pierwszym miejscu listy przebojów, ale dopiero na czwartym. Opisują "kulisy afery" w Trójce, tak samo jak "Newsweek". Tyle że "Newsweek" pisze o tym, jak PiS zniszczył Trójkę.

Afera w Trójce rządzi tygodnikami. Kulisy zamieszania tematem okładek
dgz5guc
dgz5guc

Temat afery w Trójce znalazł się na okładce "Newsweeka". Naczelny tygodnika Tomasz Lis zapowiada materiał o tym, jak "PiS zniszczył Trójkę". Poza tym pojawi się temat kampanii Rafała Trzaskowskiego oraz teorii spiskowych, które krążą wokół koronawirusa.

Również "Sieci" poruszają temat Trójki. Dziennikarze piszą o "o kulisach weryfikacji głosów oddanych w 1998. edycji Listy Przebojów Programu Trzeciego". Ustalili, że po zliczeniu wszystkich głosów Kazik był na miejscu czwartym miejscu, ale wtedy "do akcji wszedł asystent prowadzącego i unieważnił część głosów oddanych na poszczególne utwory". Poza tym "zwracają uwagę na szerszy kontekst afery w Trójce".

W najnowszym wydaniu pojawi się jeszcze temat zamiany Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na Rafała Trzaskowskiego, najnowszego filmu braci Sekielskich "Zabawa w chowanego", a także wywiad z Łukaszem Szumowskim zatytułowany "Niszczą moją rodzinę". Minister zdrowia opowiada między innymi o kulisach zakupu maseczek.

- Kupowaliśmy towar z certyfikatem. Tak funkcjonował przez lata cały świat. Przecież nikt nie kontrolował w laboratorium maseczek ani fartuchów, bo miały właśnie certyfikaty. Gdy sprzęt ma certyfikat, to uznaje się, że jest on prawdziwy. Uważa się też, że materiał, z którego wykonana jest maseczka, odpowiada certyfikatowi. A brat, w dobrej wierze, skierował do mnie owego przedsiębiorcę, bo on miał maseczki. A my nie. Miałem nie kupić? To dopiero by się na mnie rzucili - opowiada Szumowski.

dgz5guc

Temat Trójki podejmuje na łamach "Do Rzeczy" Rafał Ziemkiewicz, który w swoim tekście ma "przestrzegać" PiS. Poza tym Piotr Semka pisze o powrocie "cudownego dziecka PO" czyli Rafała Trzaskowskiego. - Zwolennicy Rafała Trzaskowskiego chcą w nim widzieć polityka z klasą. Ci, którzy z niepokojem obserwują, jak ulega hasłom rewolucji obyczajowej, obawiają się jego skłonności do ideowej mimikry. Kto jest bliżej prawdy? - zastanawia się publicysta.

Jednak tematem z okładki jest tekst Leszka Żebrowskiego o książce Jana Grabowskiego. Publicysta zarzuca autorowi, że ten "zarzuca Polakom udział w Holokauście". - Obarczając Polaków z granatowej policji nieudowodnionymi winami i odciążając Niemców, Jan Grabowski wybrał drogę na skróty, głównie umysłowe - pisze Żebrowski.

dgz5guc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgz5guc
Więcej tematów