Trójka i afera ws. Listy Przebojów. Protest na Myśliwieckiej. Pojawiła się policja
Warszawa. Na Myśliwieckiej o 19:07 ruszył protest po aferze ws. Trójki i Listy Przebojów. Przed siedzibą redakcji zebrali się słuchacze, dziennikarze oraz politycy. Obecny był m.in. kandydat Lewicy w wyborach prezydenckich 2020 Robert Biedroń.
22.05.2020 | aktual.: 22.05.2020 20:25
O godzinie 19 na Myśliwskiej zorganizowano protest. Skandowano hasło "wolne media", odegrano z głośników piosenkę Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Rozbrzmiały też brawa dla byłego już prowadzącego Trójki, Marka Niedźwieckiego.
Obecny był również kandydat Lewicy w wyborach 2020 Robert Biedroń. - 60 lat dobrej tradycji trzeba pielęgnować. Niech żyją wolne media - powiedział polityk w rozmowie z dziennikarzami.
Na miejscu pojawiła się policja, która nawoływała do rozejścia się z powodu epidemii koronawirusa. Funkcjonariusze otoczyli wejście do siedziby radia. Niektórzy z protestujących zostali wylegitymowani.
Zobacz także: Trójka i Kazik poza listą. Sławomir Nitras: płaczę, gdy widzę, co dzieje się z tym radiem
Trójka. Piątkowe popołudnie bez Listy Przebojów
Co piątek o 19:07 ruszała Lista Przebojów radiowej Trójki. Tym razem piątkowa audycja Listy Przebojów Trójki została zawieszona - taką informacje podano na stronie internetowej Polskiego Radia.
"Dziś po godzinie 19.00 zagramy przeboje znane z trójkowej anteny. Czynimy tak z szacunku dla słuchaczy i wszystkich prowadzących ten kultowy program, a przede wszystkim dla Marka Niedźwieckiego, który zdecydował się zakończyć współpracę z Programem 3 Polskiego Radia" - czytamy w komunikacie.
Trójka i afera ws. Listy Przebojów. O co chodzi?
Trwa burza wokół radiowej Trójki. Utwór Kazika Staszewskiego "Twój ból jest lepszy niż mój" pojawił się na pierwszym miejscu Listy przebojów. Piosenka jest odpowiedzią na zachowanie Jarosława Kaczyńskiego, który 10 kwietnia pojawił się na Powązkach, mimo że wszystkie cmentarze zostały zamknięte z powodu koronawirusa.
Ostatecznie zestawienie zniknęło z sieci. Dlaczego? Według władz stacji doszło do "manipulacji". Dyrektor radiowej Trójki Tomasz Kowalczewski oraz prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska utrzymują, że piosenka Kazika powinna się znaleźć na czwartym miejscu na Liście Przebojów. Innego zdania są dziennikarze stacji, którzy w ramach protestu odchodzą z pracy. Z Trójką pożegnali się m.in.: Marek Niedźwiecki, Marcin Kydryński, Piotr Kaczkowski, Agnieszka Szydłowska, Agnieszka Obszańska, Piotr Metz, Marcin Łukawski, Piotr Stelmach, Tomasz Rożek.
Komentują również politycy. - Nie zgadzam się na powrót cenzury - powiedział Borys Budka, lider Platformy Obywatelskiej. W Senacie sprawą radia zajmowała się również komisja. Głos zabrał także prezydent Andrzej Duda.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl