Trwa ładowanie...
d1knzoy

Kto sprofanował Święte Schody? "To dzieło wariata"

Burmistrz Rzymu wyjaśnił sprawę wykonanych częściowo cyrylicą napisów, które pojawiły się na Świętych Schodach w Rzymie i które początkowo uznano za "wymierzone przeciwko papieżowi". - Nie są agresywne - powiedział burmistrz Gianni Alemanno. - Wydaje się, że powypisywał to jakiś wariat - dodał.

Share
d1knzoy

Santa Scala, marmurowe Święte Schody liczące 28 stopni, zgodnie z tradycyjnym przekazem pochodzą z pałacu Poncjusza Piłata, a Jezus Chrystus miał być po nich prowadzony na sąd. W 326 roku zostały przewiezione z Jerozolimy do Rzymu.

Graffiti, które jeden z rzymskich dzienników określił jako "napisane w nieznanym języku", namalowane zostały pomarańczową farbą. Zajmowały szerokość 20 metrów. Zostały w ciągu paru godzin usunięte przez służby miejskie.

- Wyglądają na produkt niezrównoważonego umysłu. Nie wydaje mi się, aby było w tym coś niepokojącego - uspakajał zaalarmowaną opinię publiczną burmistrz Świętego Miasta.

d1knzoy

Ze względu na sam fakt sprofanowania Świętych Schodów oraz treść niejasnych napisów, które mogły być interpretowane jako wymierzone przeciwko księżom-grzesznikom, a także przeciwko papieżowi, burmistrz Gianni Alemanno i prezydent prowincji Lacjum, Luca Zingarelli, wyrazili solidarność z papieżem i potępili akt "wymierzony przeciwko wszystkim obywatelom Rzymu i wierzącym."

Niektóre rzymskie media i rosyjska agencja ITAR-TASS, opisując akt wandalizmu, jakiego dopuszczono się na Świętych Schodach, "rozszyfrowują" jedno z graffiti wykonanych cyrylicą. Brzmiało ono: "Ja lubliu tiebia, Wiera" ("Kocham cię, Wiero"). Pod tym był podpis: "Wania".

d1knzoy

Podziel się opinią

Share
d1knzoy
d1knzoy
Więcej tematów