Trwa ładowanie...

Kto będzie rządził Poznaniem razem z Jackiem Jaśkowiakiem?

Jakub Jędrzejewski, Justyna Lachor-Adamska, Mariusz Wiśniewski i Tomasz Lewandowski - to oni najprawdopodobniej zostaną nowymi wiceprezydentami Poznania.

Share
Kto będzie rządził Poznaniem razem z Jackiem Jaśkowiakiem?
Źródło: WP.PL, fot: Zenon Kubiak
dw8kcwt

Jacek Jaśkowiak zostanie zaprzysiężony na prezydenta Poznania w poniedziałek o godz. 14:00. Być może już wtedy poznamy oficjalnie nazwiska jego zastępców. Na razie w mediach pojawiają się jedynie przecieki.

Z informacji, do których dotarli dziennikarze Radia Merkury wynika, że posady wiceprezydentów Jaśkowiak zaproponował Jakubowi Jędrzejewskiemu, Mariuszowi Wiśniewskiemu, Justynie Lachor-Adamskiej i Tomaszowi Lewandowskiemu. Dwaj pierwsi to raczej pewniacy - o tym, że widzi ich w zarządzie miasta, Jaśkowiak mówił już w trakcie kampanii wyborczej. Jędrzejewski był szefem jego sztabu wyborczego, a w poprzedniej kadencji kierował pracami Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki, więc jako wiceprezydent zapewne byłby odpowiedzialny m.in. za sport. Mariusz Wiśniewski przewodniczył z kolei Komisji Rewitalizacji, która m.in. doprowadziła do przyjęcia Programu Odnowy i Rozwoju Śródmieścia Poznania na lata 2014-2030.

Mniej znaną osobą jest Justyna Lachor-Adamska. To działaczka Platformy Obywatelskiej, która w ostatnich wyborach bezskutecznie próbowała zostać radną sejmiku wojewódzkiego. W przeszłości pracowała w biurze minister Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz, kiedy ta pełniła funkcję pełnomocnika rządu ds. równego traktowania. Na co dzień Lachor-Adamska zajmuje się pomocą osobom niepełnosprawnym (sama porusza się na wózku inwalidzkim).

dw8kcwt

Najwięcej kontrowersji budzi nominacja dla Tomasza Lewandowskiego, który jest liderem poznańskiego SLD i sam był rywalem Jaśkowiaka w wyborach prezydenta Poznania, ale odpadł po pierwszej turze. Wielu polityków PO nie wyobraża sobie tak bliskiej współpracy z lewicą, ale Lewandowski udzielił mocnego wsparcia Jaśkowiakowi przed drugą turą wyborów.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia?

Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy! **

dw8kcwt

Podziel się opinią

Share
dw8kcwt
dw8kcwt
Więcej tematów