ycipk-253seu
ycipk-253seu

Książki o Harrym Potterze spalono na stosie

Książki o Harrym Potterze zostały spalone na stosie przez lokalny kościół w Nowym Meksyku, a słynny, choć fikcyjny czarodziej oskarżony o bycie diabłem - podała w poniedziałek rozgłośnia BBC.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-253seu

Harry Potter jest diabłem i niszczy ludzi - powiedział Jack Brock, pastor Kościoła Wspólnoty Chrystusowej w Alamogordo. Za tą niewinną twarzą kryje się moc szatańskiej ciemności - dodał.

Los książek J.K. Rowling podzieliły horrory pisane przez Stephena Kinga, a także nagrania rockowej grupy AC/DC. Płyty z muzyką amerykańskiego rapera Eminema oraz taśmy z filmem o Królewnie Śnieżce zostały spektakularnie wrzucone do kosza na odpadki.

Pastorowi Brockowi nie spodobała się przede wszystkim myśl przewodnia książek o Harrym Potterze, czyli walka małego czarodzieja z potworami oraz innymi czarodziejami. Według niego, te opisy zachęcają dzieci do uprawiania czarnej magii.

ycipk-253seu

Jednocześnie pastor wcale nie ukrywał, że nigdy nie czytał powieści pisanych przez Joanne K. Rowling. Przyznał, iż zna jedynie ich treść. (mk)

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-253seu

ycipk-253seu
ycipk-253seu