Trwa ładowanie...
d28pi72

Książę Karol spotkał się z Gretą Thunberg. Padły mocne słowa

Książę Karol spotkał się z nastoletnią aktywistką Gretą Thunberg podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos. Następca brytyjskiego tronu oświadczył, że globalne ocieplenie jest największym zagrożeniem w historii ludzkości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Greta Thunberg i książę Karol
Greta Thunberg i książę Karol (East News)
d28pi72

Członek brytyjskiej rodziny królewskiej rozmawiał z Gretą Thunberg po raz pierwszy. Książę oświadczył, że nie chce przejść do historii jako człowiek, który "nie zrobił nic, kiedy świat znalazł się na krawędzi". - Teraz nadszedł czas, aby wejść na kolejny poziom. Aby zabezpieczyć naszą przyszłość i prosperować, musimy przedefiniować nasz model ekonomiczny - stwierdził.

Zdaniem księcia Karola, skutki zmian klimatycznych mogą być olbrzymie i nieodwracalne. - Globalne ocieplenie, zmiany klimatu i niszcząca utrata różnorodności biologicznej to największe zagrożenia, przed jakimi kiedykolwiek stanęła ludzkość - ocenił.

d28pi72

Następca brytyjskiego tronu zwrócił się do obecnych w Davos polityków i przedstawicieli światowego biznesu. - Potrzebuję waszej pomocy, pomysłowości i umiejętności praktycznych, aby sektor prywatny wyprowadził świat z nadchodzącej katastrofy, którą sami na siebie sprowadziliśmy - apelował.

Przypomnijmy, tegoroczny szczyt ekonomiczny w Davos rozpoczął się w środę. Spotkanie elit politycznych i finansowych z całego świata zakończy się w sobotę. Jednym z głównych tematów forum są zmiany klimatyczne i metody walki z globalnym ociepleniem. Polskę reprezentują m.in. prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki.

Źródło: Sky News

d28pi72

Zobacz też: Spotkanie Duda-Grodzki. Szef sztabu Biedronia ocenia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d28pi72

Podziel się opinią

Share
d28pi72
d28pi72
Więcej tematów