Trwa ładowanie...
d3vcdjd

Greta Thunberg w Polsce. Ekipa filmowa przy Elektrowni Bełchatów

Greta Thunberg przebywa w Polsce. Szwedzka aktywistka wraz z filmowcami była widziana nieopodal elektrowni w Bełchatowie. Miejsce nie było zapewne przypadkowe - tamtejsza elektrownia emituje najwięcej CO2 w Europie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Greta Thunberg w Polsce. Ekipa filmowa przy Elektrowni Bełchatów
Greta Thunberg w Polsce. Ekipa filmowa przy Elektrowni Bełchatów (East News, Fot: Sylwia Stankiewicz/ Riccardo Giordano/IPA/REX)
d3vcdjd

Greta Thunberg pojawiła się w niedzielę w gminie Kleszczów. Jak donoszą lokalne media, młoda Szwedka była widziana na tarasie widokowym, skąd najlepiej widać Elektrownię Bełchatów.

Miejsce nie może być przypadkowe. Elektrownia Bełchatów jest europejskim liderem w emisji dwutlenku węgla. Według statystyk to aż 38 megaton szkodliwego gazu rocznie, czyli ponad... 100 tys. ton dziennie. To ponad tona na sekundę. Bełchatów przoduje też w emisji metali ciężkich do atmosfery.

Greta Thunberg odwiedziła Bełchatów. Ekipa filmowa przy elektrowni

"Pozostaje się domyślać, że możemy w niedługim czasie zobaczyć Elektrownię i Kopalnię Bełchatów w tle przemawiającej Thunberg na jednym z jej materiałów wideo. Znając poglądy i działalność Szwedki, zapewne oba zakłady zostaną przedstawione jako przykład działalności ludzkiej siejącej spustoszenie klimatyczne" - czytamy na portalu ddbelchatow.pl. Profil Żelazna Logika wiąże wizytę aktywistki w Bełchatowie z decyzją o otwarciu elektrowni węglowej Datteln 4 w Zagłębiu Ruhry.

Zobacz też: TVP o Grecie Thunberg. Jacek Sasin i Władysław Kosiniak-Kamysz komentują

Greta Thunberg zawitała do Polski już 14 stycznia. Choć jest aktywna w mediach społecznościowych, o celach wizyty w naszym kraju milczy. We wtorek Thunberg była widziana w dwóch wegańskich restauracjach w Gdańsku, które pochwaliły się jej wizytą w mediach społecznościowych.

d3vcdjd

Czytaj też: Greta Thunberg nie prowadzi swojego profilu na Facebooku. Pokazał to błąd
Greta Thunberg zamieszcza wezwanie. Na celowniku duży koncern z Niemiec

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3vcdjd

Podziel się opinią

Share
d3vcdjd
d3vcdjd
Więcej tematów