Trwa ładowanie...

Ksiądz pytał 12-letnie dzieci o seks i zdradę. Rodzice są rozzłoszczeni na duchownego

Ksiądz po zakończeniu rekolekcji wielkopostnych rozdawał uczniom piątej i szóstej klasy ulotki, na których były pytania związane z życiem seksualnym. "Czy oglądam pornografię? Czy masturbuję się? Czy uprawiam pozamałżeńskie stosunki płciowe?". Rodzice młodzieży są zbulwersowani i mają pretensje do parafii, że nie poinformowała ich wcześniej o tym, co będzie rozdawane ich dzieciom.

Share
Ksiądz pytał 12-letnie dzieci o seks i zdradę. Rodzice są rozzłoszczeni na duchownego
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY, fot: Wikimedia Commons
d49bovw

Jak podaje tvn24 do sytuacji doszło w parafii Chrystusa Króla w Jabłonowie Pomorskim. - Włos się na głowie zjeżył, gdy przeczytałem treść tej ulotki – mówi ojciec jednej z dziewczynek. - Nikt nie informował o tym, że dzieci będą informowane o sprawach związanych z seksem - dodaje. Mężczyzna musiał do późnych godzin nocnych tłumaczyć dziecku co znaczą pytania wypisane na ulotce.

Ojciec 12-letniej dziewczynki jest zbulwersowany tym co zrobił ksiądz. Jego zdaniem, kościół nie jest miejscem, w których dzieci powinny dowiadywać się o tego typu intymnych kwestiach, a na pewno nie w tak nagły i brutalny sposób. To "złe miejsce i zły czas" - powiedział.

Ksiądz, który wręczył uczniom ulotki twierdzi, że ich treść jest zgodna z nauczaniem Kościoła, ale faktycznie niefortunne było rozdanie ich dzieciom w tak młodym wieku.

d49bovw

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49bovw
d49bovw
Więcej tematów