Trwa ładowanie...

Krzysztof Łapiński w #dzieńdobryWP: to było kluczowe

Decyzja Jarosława Kaczyńskiego to sukces prezydenta? - Wydaje mi się, że to był element kluczowy - mówił nowy rzecznik Andrzeja Dudy w #dzieńdobryWP. Chodzi o to, że Prawo i Sprawiedliwość wycofuje się z tzw. wstecznej dwukadencyjności.

Krzysztof Łapiński w #dzieńdobryWP: to było kluczoweŹródło: WP.PL, fot: WP.PL
d1b968j
d1b968j

- Referendum mogłoby odbyć się 11 listopada 2018 roku – powiedział prezydent Andrzej Duda wskazując na dzień, w którym Polacy mogliby wypowiedzieć się w zapowiadanym przez niego plebiscycie na temat zmiany ustawy zasadniczej. Czy dzień, w którym Polacy będą świętować 100-lecie odzyskania niepodległości to odpowiedni termin na głosowanie w referendum, a liczne podczas takiego święta wystąpienia polityków stanowią realne zagrożenie naruszenia ciszy wyborczej? Wciąż brakuje konkretów odnośnie pytań, które miałyby zostać zadane suwerenowi na temat przyszłego ustroju kraju. M.in. o to, czy ta inicjatywa Andrzeja Duda to dopiero początek nowego politycznego otwarcia w pałacu prezydenckim pytamy w #dzieńdobryWP powołanego nowego rzecznika prasowego prezydenta Krzysztofa Łapińskiego.

- Wiedziałem, na co się piszę, że się piszę na ciężką pracę. Nic mnie nie zaskoczyło. Nie szedłem sprzątać po Marku Magierowskim - powiedział Krzysztof Łapiński. - Przychodzę też ze swoimi pomysłami, do których będę chciał przekonać pana prezydenta - dodał.

Tłumaczy, że plusem jest praca dla prezydenta, która przyniesie efekty. - Trzeba pokazywać aktywność prezydencką, bo Andrzej Duda jest bardzo aktywny - mówi w #dzieńdobryWP Łapiński.

d1b968j

Odniósł się też do decyzji PiS o wycofaniu się z dwukadecyjności, działającej wstecz. Jarosław Kaczyński potwierdził w poniedziałek, że Prawo i Sprawiedliwość wycofuje się z tzw. wstecznej dwukadencyjności. Wcześniej sugerowano, że obecni wójtowie, burmistrzowie i prezydenci, jeśli rządzą dłużej niż dwie kadencje nie będą mogli startować w przyszłorocznych wyborach. - Nie odchodzimy od naszych planów zmian w samorządach, ale szanujemy zdanie głowy państwa i TK - podkreślił Kaczyński.

- Nie znam kulis podjęcia tej decyzji, ale prezydent od początku mówił, że takiej decyzji by nie zaakceptował. Wydaje mi się, że to był element kluczowy - mówił nowy rzecznik Dudy.

- Byłby poważnym przeciwnikiem, którego nie można lekceważyć. Ale to też przeciwnik, który rządził i można mu pewne rzeczy przypominać i wytykać - powiedział o ewentualnej kandydaturze Donalda Tuska w wyborach prezydenckich. Zapytany, czy go ceni, Krzysztof Łapiński powiedział: "Nie cenię go za jego rządy, ale potrafię dostrzec jego sprawność polityczną".

Nasz gość nie chciał powiedzieć, czego życzył Andrzejowi Dudzie z okazji jego dzisiejszych urodzin, poza zdrowiem i wytrwałością.

d1b968j

Nowy rzecznik Dudy

Krzysztof Łapiński jest nowym rzecznikiem prezydenta Andrzeja Dudy. Zastąpił na stanowisku Marka Magierowskiego, który podał się do dymisji.

Krzysztof Łapiński o nowej roli

Przypomnijmy, że Krzysztof Łapiński dziś oficjalnie obejmie funkcję rzecznika prezydenta.

- Cieszę się, że dołączam do drużyny pana prezydenta. Jeszcze kilka dni na zamykanie spraw poselskich i w przyszły czwartek obejmę funkcję rzecznika - powiedział Krzysztof Łapiński, poseł PiS, wcześniej radny warszawskiej dzielnicy Praga-Południe. O tych zmianach poinformował wcześniej Marcin Kędryna z Kancelarii Prezydenta.

d1b968j

Łapiński zdradził, że ofertę otrzymał kilkanaście dni temu, po Wielkanocy. Nowy rzecznik prezydenta nie chciał spekulować, czy poprzedni rzecznik Marek Magierowski wiedział o zmianach w biurze prasowym w Pałacu Prezydenckim. Podziękował dziennikarzom, obiecał dobrą współpracę i udał się na spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą.

Marek Magierowski jako przyczyny swojej rezygnacji podał przyczyny osobiste.

d1b968j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1b968j
Więcej tematów