Trwa ładowanie...
anna zalewska

Krzyczała do minister Anny Zalewskiej. Sąd nie ukarał 16-latki

Wraca sprawa incydentu z udziałem minister edukacji narodowej z 2016 roku. Pod adresem Anny Zalewskiej posypały się nieprzyjemne określenia, między innymi ze strony 16-latki. Teraz sąd uznał, że słowo, którego użyła nastolatka, nie jest powszechnie uznawane za obelżywe.

Share
Krzyczała do minister Anny Zalewskiej. Sąd nie ukarał 16-latki
Źródło: PAP, fot: Jan Karwowski
d1a71w1

Sformułowanie, przez które nastolatka miała kłopoty, to "sucz". Wykrzykiwała je w stronę Zalewskiej 19 grudnia 2016 r. Decyzja sądu zapewne rozczarowała minister.

O sprawie donosi "Gazeta Wrocławska". Incydent miał miejsce przed Karkonoską Państwową Szkołą Wyższą w Jeleniej Górze, po spotkaniu Zalewskiej z samorządowcami dotyczącym reformy edukacji.

d1a71w1

Dziesięć osób z lokalnego Komitetu Obrony Demokracji krzyczało "sucz". Co więcej, naruszyli nietykalność cielesną policjantów. Funkcjonariusze zatrzymali między innymi 16-letnią Natalię S.

Postawiono jej zarzut znieważenia funkcjonariusza publicznego - minister edukacji narodowej, przez użycie słowa “sucz”, które jest powszechnie uznane za obelżywe.

Zobacz też: Nowe rozporządzenie BHP wejdzie do szkół. Szykujcie się na dobrą zmianę

Sprawą nastolatki zajął się Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze. Orzekł, że dziewczyna jest winna, ale nie wymierzył jej kary. Powód? Poniosła już wystarczające konsekwencje swojego zachowania ze strony grona pedagogicznego oraz rodziców. Obniżono jej zachowanie w szkole, a bliscy mieli dopilnować, by nie brała udziału w żadnych zgromadzeniach o charakterze politycznym.

d1a71w1

Obrońca 16-latki złożył apelację. Efekt: postępowanie umorzono. - Sąd odwoławczy stwierdził między innymi, że słowo "sucz" występuje rzadko, w związku z czym wątpliwym jest uznanie, że stanowi ono słowo powszechnie uznane za obelżywe - powiedział Tomasz Czułowski, rzecznik jeleniogórskiej prokuratury.

Sąd zwrócił też uwagę, że nie ma pewności, że słowo "sucz" padło z ust nastolatki, bo krzyczało z nią wiele osób.

Jeszcze dwóm osobom - Agnieszce G. oraz Zbigniewowi U. - zarzucono naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy policji zabezpieczających wizytę oraz znieważenie minister Zalewskiej.

Źródło: "Gazeta Wrocławska"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1a71w1

Podziel się opinią

Share
d1a71w1
d1a71w1
Więcej tematów