Trwa ładowanie...
d1dbgqf

Krytykowali zmiany w sądownictwie. Mogą mieć postępowania dyscyplinarne

Sędziowie należący do Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia Igor Tuleya i Bartłomiej Przymusiński dostali 14 dni na złożenie wyjaśnień ws. udziału w programach telewizyjnych. Obaj często krytycznie wypowiadają się o zmianach w sądownictwie.
Share
Sędziowie Igor Tuleya (na zdjęciu) i Bartłomiej Przymusiński mają złożyć wyjaśnienia
Sędziowie Igor Tuleya (na zdjęciu) i Bartłomiej Przymusiński mają złożyć wyjaśnieniaŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Maciek Jaźwiecki
d1dbgqf

Sędzia Bartłomiej Przymusiński ma wyjaśnić swój udział w programie TVN24 z 20 sierpnia, w którym mówił o wyborze przez KRS kandydatów do Sądu Najwyższego. Krytykował w nim sposób wyboru kandydatów. Padło też określenie, że to "konkurs piękności". Sędzia Igor Tuleya ma się tłumaczyć z dwóch programów. W TVN24 w połowie lipca mówił, że Iustitia ma strategię działania w sprawie wprowadzanych zmian w wymiarze sprawiedliwości. Druga wypowiedź dotyczy przegłosowania przez PiS budżetu w Sali Kolumnowej w 2016 r.

Jak podaje oko.press, zastępca rzecznika dyscyplinarnego sądów powszechnych dał sędziom Bartłomiejowi Przymusińskiemu oraz Igorowi Tuleyi 14 dni na złożenie wyjaśnień w ramach postępowania wyjaśniającego. Takie postępowanie może skończyć się umorzeniem sprawy lub wszczęciem postępowania dyscyplinarnego i procesem dyscyplinarnym.

Zobacz także: Jasna deklaracja Zdzisława Krasnodębskiego ws. wyroku TSUE

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d1dbgqf

Podziel się opinią

Share
d1dbgqf
d1dbgqf
Więcej tematów