Trwa ładowanie...
dsxaciq

Krystyna Pawłowicz oceniła pomysł prezydenta Andrzeja Dudy

Aktywność posłanki Prawa i Sprawiedliwości Krystyny Pawłowicz w mediach społecznościowych nie ustaje. Widać też, że bliski jest jej temat konstytucji. Tym razem oceniła proponowane przez prezydenta Andrzeja Dudę referendum ws. zmiany ustawy zasadniczej. - Czy w trakcie rewolucji pisze się nową konstytucję? - zapytała.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krystyna Pawłowicz oceniła pomysł prezydenta Andrzeja Dudy
(East News)
dsxaciq

Przypomnijmy, że prezydent Duda zapowiedział referendum ws. konstytucji. Nie umknęło to uwadze Pawłowicz. Na swoim twitterowym profilu odniosła się do tej deklaracji. Jej wpis składa się z samych pytań.

Jak zaznaczyła posłanka PiS, Polacy mają niewłaściwe zdanie na temat konstytucji, ponieważ docierają do nich informacje głównie z "niemieckich mediów". - Jak ma wyglądać "udział Polaków" w debacie konstytucyjnej skoro większość mediów papierowych i elektronicznych jest nadal w niemieckiej dyspozycji? - czytamy w poście.

Zwróciła uwagę, że Polska jest w trakcie rewolucji. Miała na myśli zmiany, jakie wprowadza rząd Prawa i Sprawiedliwości. Pawłowicz ma jednak pewne obawy. - Czy już trwające, wprowadzane głębokie reformy rządowe m.in. wymiaru sprawiedliwości oraz równolegle projektowane wkrótce w: samorządzie terytorialnym, mediach, służbie zdrowia i oświacie stworzą warunki i miejsce dla odbycia dodatkowej, realnej, poważnej, obywatelskiej, ogólnonarodowej dyskusji konstytucyjnej? I to tak, by już w przyszłym roku tj. za kilkanaście miesięcy decydować w referendum o ustroju Polski? - pytała.

dsxaciq

Zdaniem posłanki Polacy mogą zagłosować w referendum tak, jak "wytłumaczą" im "niemiecki media". Nie tylko w nich widzi jednak problem. Pisze też o "totalnie przeciwnych PSL-owskich i PO-wskich samorządach terytorialnych". - Dowolnie nakłamią i przeinaczą mieszkańcom intencje i propozycje zmian - podkreśliła. Jako przykład podała projekt ustawy metropolitalnej.

Konstytucja wg Pawłowicz

Choć posłanka wydaje się przeciwna referendum ws. konstytucji, wcześniej deklarowała, że jest ona "martwa". - Komuna ma się dobrze i ta konstytucja ich interesy ciągle zabezpiecza - mówiła. Lider PiS Jarosław Kaczyński konstytucję nazwał z kolei "postkomunistyczną".

Prezydent Duda mówi o konstytucji 3 maja. I zalicza sporą wpadkę

Źródło: Facebook

dsxaciq

Podziel się opinią

Share
dsxaciq
dsxaciq
Więcej tematów