Trwa ładowanie...

Krystyna Pawłowicz nie dowierza, że 500 plus dostają cudzoziemcy. "To chyba nieprawda"

W zasadach programu 500 plus mogą gubić się nie tylko rodziny. Działający od 2 lat program odkryła dla siebie na nowo Krystyna Pawłowicz. Posłanka jest zaskoczona tym, że mogą z niego korzystać pracujący w Polsce cudzoziemcy.

Krystyna Pawłowicz nie dowierza, że 500 plus dostają cudzoziemcy. "To chyba nieprawda"Źródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
dt6csqz
dt6csqz

"To chyba nieprawda, że osoby z innych państw pracujące w Polsce TEŻ mogą starać się o świadczenie z Programu Rodzina 500+ ..." - stwierdziła na Twitterze Krystyna Pawłowicz. Posłanka jest wyraźnie zaskoczona tą informacją.

"Przecież CELEM tego Programu jest poprawa SYTUACJI DEMOGRAFICZNEJ POLSKI, a nie sytuacji demograficznej innych państw i narodów..." - dodaje.

Ale to prawda. Od początku z wdrożonego w kwietniu 2016 r. programu mogą korzystać cudzoziemcy, którzy tu pracują i mieszkają razem z rodziną. Wątpliwości związane z tym tematem rozwiał na ich korzyść m.in. wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi.

dt6csqz

Zgodnie z jego decyzją Ukrainka, która mieszka w Polsce z dziećmi i tu pracuje, może pobierać 500 plus. Nawet jeśli ich ojciec żyje na Ukrainie. - "W przedmiotowej sprawie uprawniona razem z dziećmi zamieszkuje jednak w Polsce, a zgromadzony dotychczas materiał dowodowy zdaje się wskazywać, że centrum jej spraw życiowych znajduje się w Polsce" - wskazał sąd.

Zobacz także: Petru do Hofmana: Miłość jest ważniejsza niż polityka

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dt6csqz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dt6csqz
Więcej tematów