Trwa ładowanie...
d2f2nru

Krystyna Pawłowicz i Stanisław Piotrowicz w TK. Polacy radzą Andrzejowi Dudzie

Polacy nie chcą, aby prezydent zaprzysięgał kandydatów PiS na sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Mimo to uważają, że decyzja, jaką podejmie Andrzej Duda, nie wpłynie na zmianę poparcia dla niego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polacy zdecydowali, co Andrzej Duda powinien zrobić ws. Krystyny Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza w Trybunale Konstytucyjnym
Polacy zdecydowali, co Andrzej Duda powinien zrobić ws. Krystyny Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza w Trybunale Konstytucyjnym (East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski)
d2f2nru

Krystyna Pawłowicz i Stanisław Piotrowicz zostali wybrani na sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Kandydaci zgłoszeni przez Prawo i Sprawiedliwość otrzymali poparcie Sejmu w czwartek wieczorem. Decyzję może jeszcze zablokować prezydent, który wręcza nominację. Kadencja ustępujących sędziów TK upływa 3 grudnia.

Andrzej Duda ma mieć wątpliwości i zastanawia się nad wetem. Więcej znaków zapytania ma mieć co do nominacji Piotrowicza. Polacy, których o zdanie zapytał "Super Express", najczęściej wskazywali, że prezydent nie powinien zaprzysiąc byłego polityka PiS, który był prokuratorem w PRL (tak odpowiedziało 50 proc. badanych).

d2f2nru

W przypadku Pawłowicz aż 61 proc. ankietowanych uważa, że nie powinna zostać sędzią Trybunału Konstytucyjnego. Mimo to, 39 proc. respondentów twierdzi, że gdyby doszło do odebrania nominacji przez Dudę, to nie wpłynie to na jego poparcie. Badanie zostało przeprowadzone przez Instytut Pollster w dniach 22-24 listopada na próbie 1093 pełnoletnich Polaków.

Sejm. Poruszanie podczas odczytywania kandydatur do TK

Źródło: se.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2f2nru

Podziel się opinią

Share

d2f2nru

d2f2nru
Więcej tematów