Trwa ładowanie...
d3gtcfl

Kacper Płażyński: Stanisław Piotrowicz nie jest "wymarzony", problem z językiem Krystyny Pawłowicz

Poseł PiS ocenił kandydatury Prawa i Sprawiedliwości do TK. O Stanisławie Piotrowiczu powiedział, że "w Polsce powinniśmy stawiać na ludzi, którzy nie mają obciążenia w PZPR". Bronił również Krystyny Pawłowicz, określając ją jako "wybitnego prawnika".
Share
Kacper Płażyński skomentował kandydatury Krystyny Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza do Trybunału Konstytucyjnego
Kacper Płażyński skomentował kandydatury Krystyny Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza do Trybunału KonstytucyjnegoŹródło: East News, Fot: Wojciech Strozyk
d3gtcfl

Kacper Płażyński skomentował kandydatury Prawa i Sprawiedliwości do Trybunału Konstytucyjnego. Na liście zostali już jedynie Stanisław Piotrowicz i Krystyna Pawłowicz. Nie spełniają jednak wymogów formalnych. Sędziami mogą zostać osoby, które nie ukończyły 65 roku życia. Tymczasem byli posłowie mają już 67 lat.

Do kontrowersji odniósł się na antenie Polsat News. - Jeżeli rzeczywiście tak zostanie uznane, to nie będą kandydatami. To są opinie jedynie kilku prawników. Ostatecznie decyzje będą zapadać w innym miejscu. Według mnie prawo nie ogranicza startu takim osobom na stanowiska - powiedział poseł PiS.

d3gtcfl

- Profesor Pawłowicz jest niewątpliwie wybitnym prawnikiem, ale nie przypada mi go gustu jej język. Uważam, że świetnie sprawdzi się w TK, jest świetnym fachowcem. Nie jest żadnym wyjątkiem, zarówno w tym kontekście, Stanisław Piotrowicz. Oceniamy kandydatów do Trybunału Konstytucyjnego po tym, czy osoby znają się na rzeczy i czy wizerunek jest bez skazy - mówił Płażyński.

Prawnik przyznał, że propozycja Piotrowicza nie jest "tak kontrowersyjna jak mogłoby się wydawać". - Był członkiem PZPR. Nie był jakimś ważnym funkcjonariuszem. Jako młody człowiek wierzę, że w Polsce powinniśmy stawiać na ludzi, którzy niekoniecznie mają takie obciążenie. To, że miał legitymację PZPR nie jest powodem do chluby. Nie jest to moja wymarzona kandydatura - podsumował.

Andrzej Duda o wyroku TSUE ws. Sądu Najwyższego i KRS: jest znamienne

Źródło: Polsat News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3gtcfl

Podziel się opinią

Share
d3gtcfl
d3gtcfl
Więcej tematów