Trwa ładowanie...
d7bij1x

KRRiT przyznała koncesję na stołeczne radio

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła w czwartek uchwałę o przyznaniu koncesji na prowadzenie radia o charakterze społeczno-religijnym w Warszawie przez spółkę "Nadawca", należącą do zakonu ojcu franciszkanów - poinformowała w czwartek rzeczniczka przewodniczącego KRRiT Joanna Stempień.

d7bij1x
d7bij1x

Rada przyznała częstotliwość 93,3 MHz o mocy 0,1 KW. Tym samym Rada KRRiT odrzuciła wniosek złożony przez Kościół Zielonoświątkowców o przyznanie tej częstotliwości. Konkurs o nadawanie programu o charakterze społeczno-religijnym przewodniczący Rady ogłosił 5 marca.

Za przyznaniem koncesji franciszkanom głosowało 7 członków Rady. Jeden - Adam Halber - był przeciwny; jeden członek Rady (Jan Sęk) był nieobecny.

Spółka "Nadawca" zostanie członkiem Porozumienia Plus. Uzyskałem zapewnienie od ojców franciszkanów, że tak właśnie widzą swoją przyszłość - powiedział prezes spółki programowej Radia Plus, ks. Kazimierz Sowa.

Uchwała Rady trafi teraz do Urzędu Regulacji Telekomunikacji, który uzgodni ze spółką "Nadawca" szczegóły techniczne. (miz)

d7bij1x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7bij1x
Więcej tematów