Trwa ładowanie...
d3ktmhz

Kropiwnicki: projekt budżetu 2001 nie może być przedmiotem rozważań rządu

Raport Niezależnych Ekspertów o projekcie przyszłorocznego budżetu, autorstwa Ministerstwa Finansów, potwierdza, że dokument ten nie nadaje się w ogóle na to, by był przedmiotem rozważań rządu - powiedział we wtorek szef Rządowego Centrum Studiów Strategicznych Jerzy Kropiwnicki. Według niego projekt ten nie nadaje się nawet do dyskusji publicystycznej.

Share
d3ktmhz

Z wypowiedzi Kropiwnickiego wynika, że rząd nie będzie we wtorek zajmować się przyszłorocznymi założeniami budżetowymi. Najpierw, najprawdopodobniej w czwartek, będą one omawiane na wspólnym posiedzeniu Komitetów Ekonomicznego i Społecznego Rady Ministrów. Kropiwnicki powiedział, że wtedy przedstawi swoje wyliczenia. Po raz kolejny powtórzył też, że nawet w najczarniejszym z czarnych scenariuszy, a więc wtedy, kiedy nie podjęto by żadnych działań zaradczych, deficyt byłby dużo niższy niż zakłada Ministerstwo Finansów.

Według tego resortu byłoby to 88 mld zł. Kropiwnicki twierdzi, że cięcia budżetowe, zaproponowane przez ministra Bauca, są nie do przyjęcia. (jd)

d3ktmhz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ktmhz
d3ktmhz
Więcej tematów