Trwa ładowanie...

Wypożycz bezpłatnie książkę na przystanku. Rusza akcja "Czytaj PL"

Czekając w Krakowie na tramwaj lub autobus, można bezpłatnie wypożyczyć książkę. Wystarczy zainstalować na telefonie specjalną aplikację i dzięki kodom QR pobrać najlepsze lektury.

Wypożycz bezpłatnie książkę na przystanku. Rusza akcja "Czytaj PL"Źródło: WP
d7iqgxd
d7iqgxd

Jeśli na krakowskich wiatach przystankowych widzisz plakaty z tajemniczym czarno-białym kodem QR, zeskanuj go i ciesz się bezpłatnie wypożyczoną książką. Krakowskie Biuro Festiwalowe ruszyło z innowacyjną akcją.

- Przy użyciu nowych technologii, nasza promocja zorganizowana jest na wcześniej nie znaną w Polsce i Europie skalę - mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego. - Połączyliśmy siły w pięknej sprawie i wierzymy, że wspólnie zdziałamy wiele dobrego, a z darmowych wypożyczalni może skorzystać nawet 100 tysięcy osób - dodaje.

Aby dołączyć się do akcji, wystarczy pobrać aplikację mobilną "Czytaj PL!", a wszystkie E-książki będzie można czytać na smarfonie lub tablecie.

d7iqgxd

Wśród tytułów, które znajdziemy w prawie trzystu e-bibliotekach, znalazły się m.in.: "Arena szczurów" Marka Krajewskiego, "Kasacja" Remigiusza Mroza i "Inna dusza" Łukasza Orbitowskiego oraz pierwszy thriller 2.0 - "Notebook" Tomasza Lipko.

- Naszą ambicją jest, aby projekt stał się ogólnopolską akcją promującą czytelnictwo w nowoczesnej i przyjaznej odsłonie. Mamy nadzieję, że to dopiero początek i kolejne edycje akcji będą jeszcze ciekawsze - mówi Mateusz Tobiczyk z platformy e-bookowej Woblink.com.

Jak wynika ze statystyk Biblioteki Narodowej, w 2014 roku aż 59 proc. dorosłych Polaków nie przeczytało żadnej książki, 19 mln Polaków nie miało w ostatnim roku rękach żadnej lektury, a 10 mln nie posiada żadnej w domu.

Akcja, która potrwa do 31 października, ma poprawić te niechlubne wyniki polskiego czytelnictwa.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d7iqgxd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7iqgxd
Więcej tematów