Trwa ładowanie...

Rowery miejskie w Krakowie dopiero po wakacjach?

• Zakończyła się batalia o stworzenie w Krakowie wypożyczalni miejskich rowerów
• Pojazdy prawdopodobnie pojawią się na ulicach we wrześniu
• Zamówienie zrealizuje firma BikeU, która ma wprowadzić jednoślady i dbać o ich serwis

Rowery miejskie w Krakowie dopiero po wakacjach?Źródło: WP, fot: Robert Kulig
d2ol3b3
d2ol3b3

Zakończyła się trwająca od blisko roku procedura wyłaniania firmy, która przez następne 8 lat poprowadzi w Krakowie wypożyczalnię rowerów miejskich.

To dobra informacja dla mieszkańców, którzy korzystali z rowerów alternatywnie do komunikacji miejskiej. Przez ostatni rok mogli tylko patrzeć na stojaki z rozdrażnieniem, bo pomiędzy miastem a operatorami długo nie dochodziło do porozumienia.

- Kraków był pierwszym polskim miastem, które uruchomiło system rowerów miejskich. Teraz jako pierwszy w kraju wprowadzi najnowocześniejsze rowery czwartej generacji i w dodatku będzie jedynym miastem w Polsce, w którym rower publiczny będzie dotowany z pieniędzy budżetu tylko w niewielkim stopniu lub wcale. Uda się to osiągnąć dzięki decyzji o wyborze operatora w trybie koncesji, a nie szybkiego i prostego przetargu na operowanie należącymi do gminy rowerami - mówią urzędnicy odpowiedzialni za wprowadzenie rowerów do sieci wypożyczalni miejskich.

Do realizacji zamówienia wybrano ofertę firmy BikeU z Warszawy, która jest częścią międzynarodowego koncernu. BikeU zaoferowało dostarczenie 100 rowerów nie później niż cztery miesiące od podpisania umowy. Oznacza to, że - mimo początkowej euforii - rowery mogą pojawić się na ulicach dopiero we wrześniu.

Po kolejnych dwóch miesiącach liczba jednośladów wzrośnie do 300, a maksymalnie po 10 miesiącach od podpisania umowy (czyli na wiosnę przyszłego roku) - do 1500 rowerów.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2ol3b3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ol3b3
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj