Trwa ładowanie...

Niepełnosprawne dziecko utopiło się podczas kąpieli terapeutycznej w domu pomocy społecznej

Ostra niewydolność oddechowa w wyniku utonięcia była przyczyną śmierci niepełnosprawnego intelektualnie 10-latka, który zmarł w środę podczas kąpieli terapeutycznej w domu pomocy społecznej zakonnic w małopolskim Brzesku - ustaliła prokuratura rejonowa.

Niepełnosprawne dziecko utopiło się podczas kąpieli terapeutycznej w domu pomocy społecznejŹródło: WP, fot: Konrad Żelazowski
d431xjo
d431xjo

W pomieszczeniu z wanną przebywała zewnętrzna fizjoterapeutka z dwojgiem dzieci, z których jedno było w trakcie kąpieli terapeutycznej, a drugie na nią oczekiwało, zrelacjonował zastępca prokuratora rejonowego w Brzesku Andrzej Leśniak.

W pewnym momencie kobieta odwróciła się i zajęła drugim dzieckiem, a w tym czasie 10-letni chłopiec przebywający w wannie znalazł się pod wodą.

Fizjoterapeutka i pielęgniarka próbowały reanimować chłopca, następnie działanie podjęło wezwane na miejsce pogotowie ratunkowe; mimo to chłopiec zmarł.

W sprawie jest prowadzone śledztwo dotyczące nieumyślnego spowodowania śmierci. Do tej pory nikomu nie przedstawiono zarzutów. Przesłuchano pracowników ośrodka i zabezpieczono dokumentację dotyczącą zmarłego dziecka i fizjoterapeutki.

Ostateczne wyniki sekcji zwłok mają być znane za kilka tygodni.

d431xjo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d431xjo
Więcej tematów