Trwa ładowanie...

Jak będzie wyglądało Zabłocie? Niebawem ostateczne rozstrzygnięcie konkursu

• Wiadomo jak będzie wyglądało Zabłocie
• Wyłoniono trzy finałowe koncepcje
• Historyczna dzielnica miasta przejdzie metamorfozę

Share
Jak będzie wyglądało Zabłocie? Niebawem ostateczne rozstrzygnięcie konkursuŹródło: Facebook / Fabryka Schindlera oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa
d3g31e5

Jaki będzie nowy park na Zabłociu? Czy wybrana koncepcja wykorzysta istniejącą zieleń oraz relikty kolejowe i dobrze wpisze się w krajobraz? O tym przekonamy się niebawem - 9 maja odbędzie się bowiem ostateczne głosowanie w tej sprawie.

Rozstrzygnięto już konkurs na wstępny projekt koncepcyjny parku między Bulwarem Lotników Alianckich a ulicą Zabłocie. Jury jednogłośnie stwierdziło, że nadesłane rozwiązania i koncepcje wskazały na znaczny potencjał terenu dawnej Stacji Kraków-Wisła - zarówno w skali dzielnicy, jak również w systemie zieleni i terenów rekreacyjnych bulwarów Wisły.

Nadesłane propozycje miały na uwadze przyszłe aktywności (funkcjonalności terenu jako użytku zielonego) oraz dziedzictwa historycznego - w okolicy znajduje się Muzeum Schindlera, a dzielnica graniczy z byłym żydowskim gettem.

d3g31e5

Z kilkudziesięciu zgłoszeń nadesłanych z całej Polski oraz zagranicy wybrano najlepsze.

Przypomnijmy, że z inicjatywą utworzenia parku na Zabłociu wystąpiła grupa aktywistów lokalnych wsparta przez miasto. W ankiecie internetowej na ten temat udział wzięło ponad 1000 osób, które zdecydowanie opowiedziały się za parkiem Zabłocie. Co ważne, mieszkańcy deklarują chęć współpracy i zajmowania się tym terenem.

Ze zwycięskimi koncepcjami i wizualizacjami będzie można się zapoznać 9 maja w BAL-u przy ulicy Ślusarskiej 9.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3g31e5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3g31e5
d3g31e5
Więcej tematów