Trwa ładowanie...
d46kkkf

Geje i lesbijki przejdą ulicami Krakowa

Marsz Równości z udziałem mniejszości seksualnych po raz siódmy przejdzie w sobotę ulicami Krakowa, domagając się równych praw dla osób homoseksualnych. Tego samego dnia skrajny NOP zgłosił swoją kontrmanifestację na Rynku Głównym, promującą "wartości rodzinne".

d46kkkf
d46kkkf

Jak poinformowała rzeczniczka festiwalu Queerowy Maj Aleksandra Sowa, Marsz Równości rozpocznie się na placu Wolnica na Kazimierzu, następnie przejdzie ulicami Krakowską, Stradom i Grodzką na Rynek Główny, gdzie planowane jest jego zakończenie. Ma w nim uczestniczyć około tysiąca osób. Przemarsz będzie częścią festiwalu Queerowy Maj.

- W tym roku podczas marszu chcemy położyć główny nacisk na rozwiązania prawne dotyczące równouprawnienia, takie jak związki partnerskie, przeciwdziałanie agresji i dyskryminacji w przestrzeni publicznej, miejscu pracy czy szkole oraz edukacja seksualna - zaznaczyła Sowa.

Uczestnicy marszu będą żądać m.in. wprowadzenia rozwiązań prawnych zapewniających parom homoseksualnym takie same prawa, jakie obecnie przysługują parom heteroseksualnym. - Żądamy też wprowadzenia w szkołach rzetelnej, niezafałszowanej, opartej na faktach edukacji dotyczącej seksualności człowieka - dodała Sowa.

Pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. bezpieczeństwa imprez sportowych i miejskich imprez masowych Adam Młot poinformował, że w sobotę w godzinach Marszu Równości została zgłoszona kontrmanifestacja Narodowego Odrodzenia Polski pod hasłem "Zakaz Pedałowania".

d46kkkf

Na stronie nacjonalista.pl, NOP zachęca do udziału w manifestacji "promującej wartości rodzinne" i sprzeciwiającej się "promocji dewiacji". Działacze organizacji piszą: "Narodowe Odrodzenie Polski jak co roku sprzeciwi się temu sodomicznemu światopoglądowi, zbierając się na Rynku Głównym w Krakowie".

W zeszłym roku w Marszu Równości w Krakowie uczestniczyło około 400 osób. Jego uczestnicy na Rynek Główny weszli ochraniani przez policyjny kordon, który odgradzał ich od kilkudziesięciu protestujących przedstawicieli NOP.

Zanim przemarsz dotarł na rynek, narodowcy obrzucili odgradzających ich policjantów jajkami i kilkoma petardami. Krzyczeli "Chłopak, dziewczyna - normalna rodzina" i "Nie oddamy wam Krakowa". Zatrzymano pijanego 28-letniego mężczyznę, który obrzucił policjantów jajkami.

d46kkkf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46kkkf
Więcej tematów