Trwa ładowanie...

Będzie jaśniej na Bulwarach Wiślanych w Krakowie. Niebawem pojawią się nowe latarnie

• Ruszyła budowa oświetlenia Bulwarów Wiślanych
• Jaśniej będzie od bulwarze Czerwieńskim oraz Kurlandzkim
• Prace zakończą się 28 kwietnia

Będzie jaśniej na Bulwarach Wiślanych w Krakowie. Niebawem pojawią się nowe latarnieŹródło: WP.PL, fot: Robert Kulig
dqpywu4
dqpywu4

Po wielu latach próśb i apeli, w końcu ruszyła budowa oświetlania Bulwarów Wiślanych. Nowe latarnie zostaną postawione na dwóch odcinkach - przy brzegu Wisły na bulwarze Czerwieńskim (od mostu Grunwaldzkiego do mostu Dębnickiego) oraz na bulwarze Kurlandzkim (między mostami Piłsudskiego i Kotlarskim).

Zgodnie z założeniami wykonawcy, prace mają trwać do 28 kwietnia, możliwe, że w tym czasie występować będą utrudnienia dla pieszych i rowerzystów.

Jak przekazali urzędnicy, planowana jest budowa 49 nowych słupów oświetleniowych oraz 13 nowych lamp iluminacyjnych, natomiast na Bulwarze Kurlandzkim planowana jest budowa 63 nowych słupów oświetleniowych oraz 48 nowych lamp iluminacyjnych.

- Oświetlone będą alejki oraz wykonana zostanie iluminacja skarpy pod Wawelem oraz wybranych 2 drzew. Na Bulwarze Kurlandzkim oświetlone będą nie tylko alejki ale także iluminacja muru obwałowania Wisły. Wykonanie oświetlenia i iluminacji Bulwarów Wiślanych zwiększy komfort i bezpieczeństwo osób poruszających się po nich, a także zwiększy atrakcyjność terenu, podnosząc jego rangę - przekazuje biuro prasowe UMK.

Do tej pory mieszkańcy i turyści skarżyli się, że wśród ciemnych alejek można spotkać grupy pijany osób, a przez to czują się niebezpiecznie podczas wieczornych spacerów.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dqpywu4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqpywu4
Więcej tematów