Trwa ładowanie...

Koszmar chłopca w Lublinie. 9-latek zgwałcony w pogotowiu opiekuńczym

Dwaj chłopcy zwabili do pokoju, a potem zgwałcili 9-latka. Dyrektor początkowo twierdził, że taka sytuacja nie miała miejsca. Sprawą zajęła się prokuratura.

Koszmar chłopca w Lublinie. 9-latek zgwałcony w pogotowiu opiekuńczymŹródło: East News
ddcfezc

Do zdarzenia doszło w połowie października w Pogotowiu Opiekuńczym w Lublinie przy ul. Kosmonautów.

O tej bulwersującej sprawie napisała "Gazeta Wyborcza".

Dwóch chłopców w wieku 11 i 12 lat zwabiło młodszego kolegę do swojego pokoju. Mieli ponoć pokazać mu zdalnie sterowany helikopter. Gdy 9-latek przyszedł do nich, doszło do gwałtu.

ddcfezc

Sprawę nagłośnił jeden z rodziców

Sytuację tę częściowo widział inny wychowanek placówki i powiedział o tym w szkole. Dzieci powiedziały o tym w domach i tak dzięki jednemu z rodziców o tragedii chłopca dowiedział się Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.

Kontrowersyjne zachowanie dyrektora

Jak informuje "Wyborcza", dyrektor pogotowia nie powiadomił ani przełożonych ani prokuratury. Zrobił to dopiero, kiedy w pogotowiu rozpoczęła się kontrola. MOPR tłumaczył, że gwałtu nie było i doszło do "czynności o charakterze eksperymentów seksualnych”.

Dyrektor ponoć nie miał zamiaru ukrywać zdarzenia,. Najpierw jednak chciał wyjaśnić to wewnątrz ośrodka. Teraz - jak podkreśla - nie ma wątpliwości, że doszło do gwałtu.

Prokuratura Rejonowa Lublin-Południe przekazała sprawę do IV Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego Lublin-Wschód.

To nie pierwszy taki dramat. W 2013 roku również 9-latek został zgwałcony w domu dziecka we Wrocławiu.

ddcfezc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddcfezc
Więcej tematów