Trwa ładowanie...

Koskowice: ksiądz wpadł w gigantyczne długi. Wierni: ma problem z hazardem

Ksiądz Jacek Wojeński był przez ponad dwa lata proboszczem parafii w podlegnickich Koskowicach. Miał opiekować się wiernymi i czterema należącymi do parafii kościołami. Został właśnie zawieszony przez kurię. Powód? Gigantyczne długi, które przestał spłacać.
Share
Proboszcz Koskowic został zawieszony z powodu gigantycznych długów
Proboszcz Koskowic został zawieszony z powodu gigantycznych długówŹródło: East News, Fot: Monkpress
dj5m0ry

Na razie nie wiadomo, ile pieniędzy pożyczył proboszcz Koskowic. Mieszkańcy twierdzą, że nawet pół miliona złotych. Pewnie zadłużałby się dalej, gdy nie wierzyciele, którym przestał spłacać zobowiązania i donieśli o tym kurii - informuje portal wyborcza.pl.

- Z naszych informacji wynika, że ks. Jacek Wojeński zaciągał pożyczki w różnych miejscach, które po zsumowaniu dały pokaźną sumę. Nie konsultował tego z kurią, co poskutkowało tym, że biskup Zbigniew Kiernikowski go zawiesił. Powołana została też specjalna komisja, która będzie sprawdzać, na co zostały wydane te pieniądze - poinformował portal wyborcza.pl ks. Waldemar Wesołowski, rzecznik diecezji legnickiej.

Zobacz także: Ksiądz miał wysyłać niestosowne SMS-y do 13-latki. Sprawę bada prokuratura

dj5m0ry

Część wiernych jest zaskoczona zawieszeniem księdza. - To jest dla nas ogromny szok! - mówią. - Był proboszczem dwa lata w naszej parafii. Zawsze można było zwrócić się do niego z każdym problemem. Był takim otwartym, miłym księdzem, takim dla mieszkańców - dodają w rozmowie z portalem regiofan.pl.

Inni wprost mówią i piszą w komentarzach na lokalnych portalach o tym, że ksiądz jest uzależniony od hazardu. Kuria na razie nie potwierdza tych informacji.

Zobacz także: Ksiądz Kazimierz całą tacę przekazał na WOŚP. Teraz apeluje do Owsiaka: Jurku, nie odchodź

Rzecznik diecezji podkreśla, że duchowny będzie musiał sam spłacić długi. - Skoro proboszcz brał pożyczki, to ma spłacić zadłużenie. Na pewno nie zostaną z tym mieszkańcy, przecież są niewinni - mówi portalowi regiofan.pl ks. Wesołowski.

Nie tylko kościelna komisja zajmuje się proboszczem Koskowic. Parafia Koskowice otrzymała ostatnio kilka dotacji na remonty należących do niej czterech kościołów. Samorządowcy starają się ustalić, czy pieniądze na odnowę świątyń zostały wykorzystane zgodnie z ich przeznaczeniem.

Źródło: wyborcza.pl, radiowroclaw.pl, regionfan.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dj5m0ry

Podziel się opinią

Share
dj5m0ry
dj5m0ry
Więcej tematów